Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Zgierz z rowerem miejskim i nową drogą rowerową

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-06-29 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zgierz z rowerem miejskim i nową drogą rowerową
Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. DługiejFot. Kasper Fiszer
Za kilka dni w Zgierzu będzie można wypożyczyć rower w jednej z czterech stacji systemu publicznego. Jego uruchomienie (drugi rok z rzędu) ma być odpowiedzią na przesunięcie realizacji systemu przygotowywanego wspólnie z władzami województwa. Niebawem uruchomione zostanie jednak również jedenaście stacji Łódzkiego Roweru Aglomeracyjnego, w których stanie łącznie 88 pojazdów.

W zeszłym roku zgierski system roweru publicznego ruszył już w maju, w tym wypożyczenia możliwe będą dopiero w lipcu. Miasto liczyło bowiem, że uda się przed szczytem sezonu uruchomić wypożyczalnie działające w ramach wojewódzkiego systemu rowerowego nazywanego Łódzkim Rowerem Aglomeracyjnym. Regionalny projekt zakłada stworzenie na terenie Zgierza 11 stacji, do których przypisanych będzie łącznie 88 pojazdów. Najprawdopodobniej możliwe będzie jednak pozostawianie rowerów także poza wyznaczonymi miejscami.

System będzie funkcjonował do końca października

– Na Łódzki Rower Aglomeracyjny czekamy z niecierpliwością – mówił podczas środowej konferencji prasowej prezydent Zgierza Przemysław Staniszewski. – Postępowanie w tej sprawie się jednak przedłuża, w związku z czym podjąłem decyzję, aby zabezpieczyć środki miejskie. Na najbliższej sesji Rady Miasta zostaną one odpowiednio przesunięte – zapowiedział (tak stało się ostatecznie w miniony czwartek). – Dzięki temu przez cztery miesiące, od lipca do października, w Zgierzu będzie funkcjonował rower miejski – dodał.

Zgodnie ze słowami prezydenta możliwości systemu mają być takie same jak w zeszłym roku. Sieć wypożyczalni będzie więc nader skromna: staną one w czterech punktach miasta, a w każdej z nich zaparkowane zostanie osiem pojazdów. W 2017 r. trzy stacje zlokalizowane były w istotnych węzłach komunikacyjnych, zaś czwarta – przy kompleksie wypoczynkowym Malinka. Układ ten zostanie utrzymany. Przypomnijmy, że wyniki, jakie osiągnięto w poprzednim sezonie, uznano za obiecujące.

Roboty na ul. Długiej mają skończyć się jeszcze latem

Przemysław Staniszewski przedstawił także aktualny stan robót przy ul. Długiej, gdzie powstaje obecnie ścieżka pieszo-rowerowa. – Niebawem prace zostaną ukończone – stwierdził. Jest to jednak tylko pierwszy etap inwestycji, gdyż niebawem robotnicy przeniosą się na jezdnię tej ważnej ulicy przebiegającej przez ścisłe centrum miasta. Całość prac ma zostać wykonana jeszcze w okresie wakacyjnym.

Na razie miasto nie przedstawiło szczegółowych zasad funkcjonowania miejskich wypożyczalni rowerowych. W związku ze stosunkowo niewielką skalą zamówienia władze Zgierza nie ogłoszą przetargu i zlecą wykonawcy utrzymywanie systemu w trybie zapytania ofertowego. W stosunku do zeszłego roku wprowadzono jedynie niewielkie korekty położenia stacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Chorzów z rowerem miejskim Nextbike’a od jesieni?

Komunikacja

Chorzów z rowerem miejskim Nextbike’a od jesieni?

Witold Urbanowicz 11 czerwca 2018

Nextbike wygrywa przetarg na Wojewódzki Rower Publiczny

Mobilność

Nextbike wygrywa przetarg na Wojewódzki Rower Publiczny

Roman Czubiński 08 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5