Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Mobilność

ZDG TOR na Konferencji Modelling 2022

Dalej Wstecz
Autor:

Magdalena Storożyńska

Data publikacji:
2022-06-15 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ZDG TOR na Konferencji Modelling 2022
fot. Michał Męczyński
Projekt Zespołu Doradców Gospodarczych TOR i MODELAB zaprezentowany w trakcie VII edycji Konferencji – MODELLING 2022 – dotyczącej modelowania podróży, transportu publicznego i nowoczesnej mobilności.

Współgospodarzem spotkania była Katedra Systemów Transportowych Politechniki Krakowskiej. Uczelnia jest partnerem naukowym Zespołu Doradców Gospodarczych TOR i SkySnap przy projekcie wykorzystującym sztuczną inteligencję oraz technologie dronowe, w celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Projekt ten otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju „Szybka Ścieżka”.

Sesję otwarcia konferencji - „Rola modelowania podróży w kształtowaniu systemu transportowego” moderował Profesor dr hab. Inż. Andrzej Szarata.

W dalszej części Krystian Siwek z PTV Group zaprezentował referat dotyczący modelowania mikrosymulacyjnego ruchu miejskiego z przestrzenią współdzieloną opracowanego na przykładzie Nakła nad Notecią. Firma PTV Group bazując na projekcie wykonanym przez ZDG TOR, wspólnie z Bartoszem Chuderskim z MODELAB - opracowała model mikrosymulacyjny pokazujący, jak zmieni się ruch w centrum miasta w przypadku uspokojenia ruchu.

W kwietniu 2022 roku ZDG TOR zacieśnił współpracę z Politechniką Krakowską – podpisując list intencyjny z Katedrą Pojazdów Szynowych i Transportu Wydziału Mechanicznego.

Więcej szczegółów

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5