Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Zajezdnia dla Poznania z unijnym wsparciem

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2013-08-07 11:05
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zajezdnia dla Poznania z unijnym wsparciem
WU
Wojciech Tulibacki z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu oraz Paweł Szaciłło z Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisali 6 sierpnia 2013 roku umowę o dofinansowanie dla projektu "Budowa zajezdni tramwajowej Franowo w Poznaniu".

W ramach inwestycji, której całkowity koszt ma wynieść blisko 322 mln zł, powstanie zajezdnia tramwajowa wraz z torowiskiem i infrastrukturą sieciową. Na jej terenie znajdą się: zadaszona hala na 100 pociągów wraz z rezerwą terenową na kolejnych 50 pociągów, hala główna służąca do obsługi tramwajów (tj. przeglądów dziennych i okresowych; napraw głównych), budynki pionów infrastruktury technicznej, warsztaty napraw taboru, hala magazynowa, myjnia tramwajowa z zamkniętym obiegiem wody, lakiernia oraz place odstawcze i stanowiska postojowe dla tramwajów oraz pojazdów technicznych.

Dzięki realizacji projektu możliwa będzie, poza stacjonowaniem 100 pojazdów w zadaszonej hali, obsługa wszystkich posiadanych przez poznańskie MPK-a tramwajów. Zajezdnia wyposażona będzie w system automatycznego zarządzania jej pracą, który odpowiadać będzie za dyspozycję taborem oraz kwestie związane z obsługą pojazdów oraz logistyką, planowaniem przeglądów okresowych i napraw.

Projekt jest realizowany w ramach działania 7.3 - Transport przyjazny środowisku POIiŚ i otrzyma prawie 152,6 mln zł dofinansowania z UE.Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź. Tramwaj podstawowym środkiem transportu, ale nie bezwarunkowo

Prawo & Finanse

Łódź. Tramwaj podstawowym środkiem transportu, ale nie bezwarunkowo

Paweł Rydzyński 11 lipca 2014

Wrocław nie rezygnuje z przetargu na tramwaje

Prawo & Finanse

Wrocław nie rezygnuje z przetargu na tramwaje

Jakub Dybalski 11 lipca 2014

PESA dostarczy 36 tramwajów dla Krakowa

Prawo & Finanse

PESA dostarczy 36 tramwajów dla Krakowa

Jakub Dybalski 03 lipca 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5