Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Wspólny bilet: Dlaczego stawka za wspólny bilet tak wzrosła

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2013-03-04 00:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wspólny bilet: Dlaczego stawka za wspólny bilet tak wzrosła
Fot. Kebe, commons.wikimedia.org, GNU FDL
Jedną z przyczyn problemów wspólnego biletu w aglomeracji warszawskiej jest wzrost oczekiwań finansowych Kolei Mazowieckich z tytułu rekompensaty za honorowanie oferty. Im więcej pasażerów z niej korzysta, tym przewoźnik jest bardziej stratny.

Z czego wynika wzrost stawki za pociągokilometr, jaką od warszawskiego Zarządu Transportu Miejskiego oczekują Koleje Mazowieckie? - Z roku na rok rosną koszty stałe operatora, drożeje dostęp do infrastruktury, ceny energii, spółka inwestuje w nowoczesny tabor. Szczególnie poprawa komfortu podróżowania związana z zakupem i modernizacją pojazdów jest pozytywnie postrzegana przez podróżnych. Jednak te elementy wpływają na wzrost kosztów usługi, co przekłada się na wysokość stawki za pociągokilometr - przekonuje Joanna Czechowicz-Bieniek z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

To jednak nie wszystkie powody. Co raz większa liczba pasażerów korzystających ze wspólnego biletu oznacza mniejsze wpływy ze sprzedaży biletów kolejowych. - Na wysokość stawki ma również wpływ rosnący udział osób korzystających z przejazdów Kolejami Mazowieckimi w ramach oferty "Wspólny bilet" - potwierdza Czechowicz-Bieniek.

Jednocześnie Urząd Marszałkowski przypomina, że ostatnia podwyżka cen biletów Kolei Mazowieckich miała miejsce w sierpniu 2011 r. Tymczasem ceny biletów ZTM-u wzrosły już dwukrotnie. - Radni stolicy w 2012, 2013 roku podjęli decyzję o wprowadzeniu podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej, także w roku 2014 pasażerowie więcej zapłacą za przejazd środkami transportu publicznego. Cena biletu miesięcznego na I strefę wzrosła o ponad 11% a na drugą o ponad 25% - przypomina Joanna Czechowicz-Bieniek.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Podróże w II strefie będą tańsze

Prawo & Finanse

Warszawa: Podróże w II strefie będą tańsze

Witold Urbanowicz 04 lutego 2014

Bez darmowej komunikacji w Lublinie

Prawo & Finanse

Bez darmowej komunikacji w Lublinie

Rafał Jasiński 29 stycznia 2014

Świdnica: Promocja na przesiadki z autobusu MPK na pociąg

Komunikacja

Świdnica: Promocja na przesiadki z autobusu MPK na pociąg

Rydzyński Paweł 14 grudnia 2013

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5