Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocławski Rower Miejski. 9 nowych stacji z budżetu obywatelskiego

Dalej Wstecz
Autor:

Rafał Stawecki

Data publikacji:
2017-02-17 07:49
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocławski Rower Miejski. 9 nowych stacji z budżetu obywatelskiego
Wrocławfot. L. Kopaczyński/Nexbike
W tym roku Wrocławski Rower Miejski powiększy się o 9 stacji. Ekspansja systemu to wynik realizacji trzech zwycięskich projektów ubiegłorocznego budżetu partycypacyjnego. Każdy z nich zakładał ustawienie nowych punktów wypożyczeń w innych dzielnicach.

Wrocławski Rower Miejski powstał w czerwcu 2011 r. Początkowo składał się z 17 stacji i 140 jednośladów. Dziś punktów wypożyczeń jest 76, rowerów – 760. Lawinowy wzrost zainteresowania systemem odnotowano w 2015 r. Dwukrotne zwiększenie liczby stacji spowodowało wówczas ponad sześciokrotny wzrost liczby wypożyczeń w porównaniu do roku 2014 (maszyny WRM pobrano wtedy 130 tys. razy, rok później - aż 850 tys. razy) oraz rejestrację 40 tys. nowych użytkowników.

Szósty sezon funkcjonowania WRM przyniósł kolejny rekord – odnotowano ponad milion podróży publicznymi rowerami.

Liczba osób zarejestrowanych w WRM wynosi obecnie ponad 140 tys., z czego 26 tys. dołączyło w ubiegłym sezonie.

Olbrzymia fala zainteresowania systemem przełożyła się na społeczną chęć jego dalszej rozbudowy. W zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego przegłosowano 3 projekty, w wyniku których wrocławska sieć publicznych jednośladów zyska 9 nowych punktów wypożyczeń.

Tak chcieli mieszkańcy

Wspomnianym wyżej projektom przypisano numery 66, 243 i 563. Pierwszy z nich zakładał budowę dodatkowych stacji w Sołtysowicach (przy skrzyżowaniu Sołtysowicka/ Redycka, al. Kasprowicza/ Berenta i obok Centrum Handlowego Korona), drugi - na Muchoborze Wielkim (przy skrzyżowaniu ulicy Tyrmanda/Mińskiej, Trawowej/Zagony i przy parkingu WABCO przy ul. Ostrowskiego), trzeci - na Ołtaszynie i Wojszycach. W ostatnim przypadku potencjalne lokalizacje to skrzyżowania Ołtaszyńska/ Zwycięska, Parafialna/Grota Roweckiego, Strachowskiego/Kutrzeby oraz okolice Agrestowej. Ostateczny wybor zostanie dokonany w trakcie opracowywania dokumentacji technicznej.

Kompatybilne z tym co jest

Wrocławski Urząd Miejski ogłosił już dialog techniczny w sprawie uruchomienia oraz eksploatacji planowanych stacji. Jego tematem jest rozbudowa istniejącego systemu WRM (nadzorowanego przez Nextbike Polska) w sposób zapewniający pełną kompatybilność z istniejącą siecią. Dodatkowe punkty wypożyczeń powstające w ramach budżetu obywatelskiego mają być obsługiwane przez jedną stronę internetową, zaś korzystanie z nich ma się odbywać na identycznych zasadach.

Po zakończeniu dialogu urzędnicy rozpiszą przetarg. Nowe punkty wypożyczeń mają zostać oddane do użytku przed końcem tegorocznego sezonu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław. Rower miejski z milionem wypożyczeń w 2016 r.

Komunikacja

Wrocław. Rower miejski z milionem wypożyczeń w 2016 r.

jd/inf. pras. 07 grudnia 2016

Wrocławski Rower Miejski się rozpędza

Mobilność

Wrocławski Rower Miejski się rozpędza

Jakub Dybalski 16 maja 2016

Wrocław porozmawia o rowerach. Czy w nie zainwestuje?

Prawo & Finanse

Wrocław porozmawia o rowerach. Czy w nie zainwestuje?

Jakub Dybalski 08 maja 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5