Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław: Rusza przetarg na „wydzieloną trasę autobusową” na Jagodno. W przyszłości może tramwaj

Dalej Wstecz
Data publikacji:
30-09-2022
Ostatnia modyfikacja:
26-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Wrocławskie Inwestycje rozpisały przetarg na budowę ok. 2,6-kilometrowej wydzielonej trasy autobusowej na Jagodno, z pętlą przy Kajdasza. Powstała infrastruktura ma umożliwiać w przyszłości ewentualną budowę linii tramwajowej. Inwestycja jest realizowana z Polskiego Ładu.

Przedmiotem zamówienia jest budowa trasy komunikacji zbiorowej na Jagodno, Zamówienie obejmuje dokończenie projektu budowlanego dla skrzyżowań, opracowanie dokumentacji wykonawczej, a następnie realizacja prac. Przewidziano budowę wydzielonej jezdni w ul. Bardzkiej oraz Buforowej, a także rozbudowę ul. Kajdasza wraz z budową pętli autobusowej.

Przebieg trasy komunikacji zbiorowej rozpocznie się od włączenia w istniejące zabudowane torowisko tramwajowe na południowym wlocie skrzyżowania ulic Bardzkiej, Świeradowskiej i Morwowej, następnie zostanie poprowadzona pasem rezerwy terenu do wiaduktu kolejowego nad ul. Bardzką i dalej wzdłuż ul. Buforowej do ul. Kajdasza. Długość projektowanej w ramach pierwszego etapu inwestycji dwupasowej trasy autobusowej wynosi ok. 2,45 km. Szerokość podstawowa jezdni projektowanej trasy autobusowej wynosi 6,50m (2x3,25m) z lokalnymi przewężeniami do szerokości 6,07m w obrębie przystanków oraz poszerzeniami na łukach – szerokość maksymalna jezdni 8,20 m.

Jednocześnie z budową buspasa przebudowie poddane będą dwa skrzyżowania ul. Buforowej: skrzyżowanie z ul. Lutosławskiego poprzez dobudowę wydzielonych pasów relacji skrętnych w ul. Lutosławskiego oraz skrzyżowanie z ul. Kopycińskiego poprzez wydzielenie prawoskrętu w ul. Kopycińskiego, z jednoczesną likwidacją azyli dla pieszych. Przebudowana zostanie cała infrastruktura towarzysząca. Roboty obejmą też przejazd kolejowo-drogowy z infrastrukturą systemu sterowania ruchem. Na końcu trasy przewidziano parkingi przesiadkowe.

Termin składania ofert mija 3 listopada. O wyborze zdecydują cena (60%), termin gwarancji (20%), doświadczenie kierownika budowy (10%), projektanta branży drogowej (5%), i branży elektrycznej (5%).

Na realizację prac przeznaczono 24 miesiące. Inwestycja jest realizowana w ramach Polskiego Ładu. Wrocław otrzymał już wstępną promesę dofinansowania.

Jak zaznacza zamawiający, realizacja trasy autobusowej to kolejny etap inwestycji, która w przyszłości ma umożliwić wykonanie dwutorowej linii tramwajowej i powstanie wspólnej trasy autobusowo-tramwajowej. Opracowany projekt budowlany, na podstawie którego nastąpi realizacja zamówienia, uwzględnia przyszłe potrzeby i rezerwy infrastruktury tramwajowej.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5