Partner serwisu
Przestrzeń

Wrocław pokazał skrzyżowanie torów dla tramwaju na Jagodno

Dalej Wstecz
Data publikacji:
19-04-2024
Ostatnia modyfikacja:
18-04-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Wrocław

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Wrocław pokazał skrzyżowanie torów dla tramwaju na Jagodno
wiz. UM Wrocław
Wrocław zaprezentował właśnie projekt skrzyżowania torów kolejowych z tramwajowymi dla planowanej trasy tramwajowej na Jagodno. Magistrat zapowiada rychłe ogłoszenie przetargu na projekt nowej trasy.

Prezydent Wrocławia pokazał wczoraj, 18 kwietnia list, jaki miasto wysłało w środę do PKP Polskie Linie Kolejowe w kwestii przecinania się linii tramwajowej i kolejowej. Chodzi o możliwość budowy nowej linii tramwajowej na Jagodno, o którą magistrat walczy już od jakiegoś czasu. 

– Ministerstwo Infrastruktury opublikowało wytyczne dotyczące projektowania infrastruktury transportu zbiorowego. W części 3. znajdują się wytyczne dotyczące projektowania transportu tramwajowego. Przygotowaliśmy już propozycję dla kolejarzy jak technicznie mogą się przeciąć tory kolejowe z naszym tramwajem na Jagodno. Co ważne kąt przecięcia wynosi 80,09 stopnia czyli wchodzi w zakres wytycznych. Nie powinno być więc problemów z akceptacją proponowanego rozwiązania. To sprawi, że ogłosimy przetarg na projektowanie torów tramwajowych na Jagodno. Przypomnę, że już budujemy w kierunku tego osiedla Trasę Autobusową zawierającą elementy przygotowane pod tramwaj - fundamenty, geometrię przystanków a nawet słupy trakcyjne – mówił Jacek Sutryk.Krzyżowanie się torowisk będzie tymczasowe, bo docelowo - jak wynika z rozmów ekspertów z wrocławskiego magistratu z kolejarzami, linia kolejowa 285 zostanie usytuowana na nasypie i wiadukcie nad jezdnią, a pod nią pojedzie tramwaj na Jagodno. Już bezkolizyjnie.

Przebudowa linii 285 otworzy miastu możliwość zbudowania jeszcze jednej linii tramwajowej przez Ołtaszyn do Wysokiej. Miasto zabezpieczyło w tym celu rezerwę terenową od pętli na Ślężnej aż do granic Wrocławia w kierunku Wysokiej.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5