Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław przebudowuje okolice placu Św. Macieja

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2018-01-30 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław przebudowuje okolice placu Św. Macieja
fot. Barbara Maliszewska, CC BY-SA 3.0 pl
We Wrocławiu do maja mają zakończyć się prace, które zupełnie zmienią sposób poruszania się w okolicy ograniczonej ulicami Łokietka, Drobnera, Probusa i od północy placem Św. Macieja. Ma być więcej miejsca dla tramwajów i pozwoli to na utworzenie połączenia rowerowego Starego Miasta z północnymi dzielnicami.

Na razie tym, co udało się zrobić było wyznaczenie drogi rowerowej wzdłuż ulicy Drobnera. Reszta prac zostanie przeprowadzona na wiosnę. – Termin zakończenia robót to dopiero maj, dlatego przed rozpoczęciem tego etapu musimy zaczekać na bardziej stabilną pogodę, aby prac nie wstrzymały opady śniegu – tłumaczy, w rozmowie z oficjalnym serwisem miejskim, Ewa Mazur z Urzędu Miasta.

Jednym z głównych zadań jest zmiana tranzytowego charakteru wąskiej ulicy Łokietka. Planowana jest likwidacja możliwości skrętów w kilku miejscach i wytyczenie drogi rowerowej, a także zmiana oznaczeń pionowych i poziomych. Drugim ważnym elementem projektu będzie przebudowa skrzyżowania ulic Jedności Narodowej, Drobnera i Probusa.


źródło: wroclaw.pl

Wspomniane skrzyżowanie to jedno z najbardziej niebezpiecznych we Wrocławiu. Z kolei ograniczenie ruchu samochodowego na Łokietka pozwoli na bardziej płynny ruch tramwajów, które we Wrocławiu bardzo często dzielą ulicę z samochodami i innymi uczestnikami ruchu.

– Dodatkowo zmniejszenie ruchu samochodowego pomoże przemieszczać się rowerem z północnych części miasta, skąd nie ma obecnie żadnego ciągłego połączenia z centrum – mówi w rozmowie z wroclaw.pl oficer rowerowy Daniel Chojnacki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5