Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław ma nowe miejsca postojowe. Park and ride na Kamiennogórskiej prawie gotowy

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2021-10-04 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Wrocław

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław ma nowe miejsca postojowe. Park and ride na Kamiennogórskiej prawie gotowy
fot. BP
Trwają ostatnie prace pielęgnacyjne na parkingu „Parkuj i jedź” (park and ride) na ul. Kamiennogórskiej na Złotnikach, gdzie przybędzie 57 nowych miejsc postojowych.

Budowa nowego „Parkuj i jedź” ruszyła na przełomie 2020 i 2021 r. Po miesiącach prac inwestycja za blisko 1,7 mln zł dobiega końca. – W tym miejscu było klepisko, gdzie kierowcy zostawiali auta w błocie. Teraz będą mogli skorzystać z wygodnego i oświetlonego parkingu na 57 miejsc, z czego trzy przenaczono dla osób z niepełnosprawnościami. Parking jest oświetlony, są dwie zadaszone wiaty rowerowe – wylicza Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Na parkingu przy skrzyżowaniu ul. Kosmonautów i Kamiennogórskiej trwają ostatnie prace wykończeniowe. Mowa o instalacji sieci podziemnych i pielęgnacji zieleni – nasadzeniu krzewów. W październiku nasadzonych zostanie kilkanaście nowych drzew.

Krzysztof Świercz podkreśla, że ten park and ride jest dobrym rozwiązaniem dla kierowców podróżujących np. ze Środy Śląskiej i Lubina. – To dobre rozwiązanie dla zmotoryzowanych, którzy chcą zostawić samochody i wsiąść w tramwaj linii 3, 10 czy 20 i pojechać w stronę centrum miasta – zauważa rzecznik Wrocławskich Inwestycji. Podkreśla, że parking powstał m.in. dzięki środkom z Unii Europejskiej.

W pobliżu ul. Kamiennogórskiej do użytku wcześniej oddano park and ride na ul. Fieldorfa – w pobliżu szpitala im. Marciniaka. Chodzi o 49 nowych miejsc postojowych, które wybudowano obok 48 już wcześniej istniejących. Parking przy szpitalu znajduje się za szlabanem, który mogą otworzyć kierowcy posiadający kartę URBANCARD. Tak samo będzie na ul. Kamiennogórskiej.

„Parkuj i jedź” na Kamiennogórskiej. Jak skorzystać?


Parking jest bezpłatny, ale korzystać z niego mogą kierowcy posiadający aktywną kartę miejską URBANCARD dla stałych użytkowników komunikacji miejskiej. Szlaban na parking zostanie otwarty w dwóch przypadkach:

  • gdy użytkownik pojazdu będzie posiadać ważny bilet okresowy komunikacji zbiorowej
  • gdy użytkownik pojazdu będzie posiadał prawo bezpłatnych przejazdów wrocławską komunikacja zbiorową i spełni określone warunki dokumentujące ten fakt.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5