Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wojsko znów próbuje kupić autobusy. Termin nadal napięty, bo trzeba wydać środki

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-08-08 11:34
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wojsko znów próbuje kupić autobusy. Termin nadal napięty, bo trzeba wydać środki
fot. MS
Druga Regionalna Baza Logistyczna w Warszawie ponownie próbuje kupić autobusy, tym razem jednak wielkość zamówienia została zmniejszona z 18 pojazdów do czterech. Niezmieniony pozostaje termin – pojazdy miałyby zostać dostarczone do końca listopada tego roku. Wojsko tłumaczy to pilną potrzebą oraz koniecznością wydatkowania środków finansowych zaplanowanych na ten rok.

Druga Regionalna Baza Logistyczna w Warszawie ogłosiła nowy przetarg na dostawy do czterech nowych autobusów. Zamówienie gwarantowane obejmuje trzy pojazdy, natomiast opcja – jeden autobus. Zamawiający szacuje wartość na 3,260 mln zł netto. Decyzja o wykorzystaniu opcji zapadnie w ciągu 30 dni od zawarcia umowy. Wszystkie pojazdy miałyby zostać dostarczone szybko – do 30 listopada 2018 r.

Termin składania ofert mija 22 sierpnia. W postępowaniu mogą brać udział podmioty, które zrealizowały w ciągu ostatnich trzech lat co najmniej jedną podobną dostawę o minimalnej wartości 900 tys. zł. Zamawiający tym razem zdecydował się na zastosowanie procedury przyspieszonej, uzasadniając to pilną potrzebą udzielenia zamówienia oraz wydatkowania środków finansowych ujętych w planie finansowym na 2018 r. Wojsko zauważa, że w normalnej procedurze dostawcy mieliby zbyt mało czasu na realizację podejścia.

To kolejne podejście do zakupu pojazdów. Poprzedni przetarg zakładał jednak dostawę w ramach zamówienia podstawowego czterech pojazdów, a opcji – 14 autobusów. W postępowaniu nie zgłosił się żaden chętny dostawca – nawet Autosan, będący częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Potencjalnych producentów mógł wystraszyć napięty harmonogram – do końca listopada 2018 r. – który jednak pozostał w nowym postępowaniu niezmieniony. Niebawem się przekonamy, czy zmniejszenie zakresu zamówienia przy niezmienionych bardzo napiętych terminach dostaw wystarczy, by wystartowali w postępowaniu jacyś producenci.

Zakup autobusów przez wojsko okazuje się dosyć problematyczną kwestią. Jeden z poprzednich przetargów zakończył się sporym zamieszaniem politycznym. Postępowanie wygrał MAN, bo Autosan spóźnił się z ofertą o 20 minut. Według niektórych celowo, bo nie byłby w stanie dostarczyć pojazdów zgodnych z warunkami zamówienia.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bydgoszcz: Mercedesy tańsze od Solarisów

Komunikacja

Bydgoszcz: Mercedesy tańsze od Solarisów

Witold Urbanowicz 06 sierpnia 2018

Solaris dostarczy krótkie i długie autobusy do Gliwic

Komunikacja

Solaris dostarczy krótkie i długie autobusy do Gliwic

Witold Urbanowicz 01 sierpnia 2018

Do Białej Podlaskiej pojadą Scanie

Komunikacja

Do Białej Podlaskiej pojadą Scanie

Witold Urbanowicz 01 sierpnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5