Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Zielona ściana żywopłotów na Wawelskiej jeszcze w tym roku. Rusza przetarg

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-04-20 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Zielona ściana żywopłotów na Wawelskiej jeszcze w tym roku. Rusza przetarg
mat. UM Warszawa
Jeszcze w tym roku ma szansę zostać zrealizowana koncepcja „zielonej ściany” żywopłotów wzdłuż Wawelskiej. Zarząd Zieleni ogłosił właśnie przetarg na zagospodarowanie terenów zieleni wraz z systemem nawodnienia. Zieleń ma oddzielić ruchliwa ulice od ciągów pieszo-rowerowych oraz zabudowy.

Wawelska pozostaje ważnym ciągiem komunikacyjnym stolicy. Duży ruch wiąże się jednak ze sporymi uciążliwościami dla mieszkańców, przestrzeń ta jest też mało atrakcyjna dla niezmotoryzowanych użytkowników. Odpowiedzią na te problemy jest koncepcja „zielonej ściany” żywopłotów, która ma stanowić naturalną barierę oddzielającą ruchliwą ulicę od chodnika i zabudowy. Jej zadaniem będzie także wyłapywanie pyłów i zanieczyszczeń. Więcej o tym projekcie pisaliśmy tutaj.

Zamierzenia te mają szansę przejść w najbliższym czasie do fazy realizacji. Zarząd Zieleni ogłosił właśnie przetarg na zagospodarowanie terenów zieleni po północnej stronie ulicy Wawelskiej wraz z systemem automatycznego nawadniania.

Projekt obejmuje 2,2 km ulicy od Grójeckiej do al. Niepodległości. W sumie zagospodarowany zostanie obszar ok. 4,5 ha. Głównym założeniem projektu jest posadzenie krzewów żywopłotowych z gotowych modułów w formie prostopadłościanów. W ramach inwestycji przewidziano do nasadzeń: 21 300 szt. krzewów, 1 700 szt. pnączy, 1 900 szt. bylin oraz 2 900 szt. roślin cebulowych. Przewidziano również opcję w postaci możliwości zlecenia prac budowlanych polegających na remoncie ciągów pieszo-rowerowych na odcinkach od Grójeckiej do Raszyńskiej, od Raszyńskiej do Krzywickiego oraz od Krzywickiego do al. Niepodległości.

Zamawiający zastosował procedurę przyspieszoną. Termin składania ofert mija 8 maja. Jak wyjaśnia Zarząd Zieleni, kluczowe jest, by prace ogrodnicze ruszyły w czerwcu. Cała inwestycja ma zostać wykonana do końca listopada 2018 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5