Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Warszawa Służewiec z dodatkową linią SKM od września

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-06-21 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa Służewiec z dodatkową linią SKM od września
fot. Martyn Janduła
Dużymi krokami zbliża się zamknięcie linii grodziskiej (nr 447) między Warszawą Włochami a Grodziskiem Mazowieckim. Skorzystają na tym pasażerowie linii radomskiej – linia SKM S1, która dojeżdża obecnie do Pruszkowa, zostanie przekierowana na Służewiec.

Remont linii 447 z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego już się rozpoczął, ale największe utrudnienia rozpoczną się po wakacjach. Wówczas całkowicie zostanie wstrzymany ruch pociągów po torach podmiejskich między stacjami Warszawa Włochy i Grodzisk Mazowiecki, a pasażerowie będą musieli przesiąść się do autobusowej komunikacji zastępczej.

Prace wiążą się ze zmianą organizacji ruchu, w tym przebiegu linii SKM. PKP PLK chcą bowiem, by na Warszawie Zachodniej kończyło bieg jak najmniej pociągów aglomeracyjnych, zwłaszcza w godzinach szczytu. – Obecnie została opracowana koncepcja obsługi pociągami linii S1 trasy Warszawa Służewiec – Otwock i niebawem rozpoczną się prace nad ustalaniem rozkładu jazdy. Dopiero wtedy będzie wiadomo, ile pociągów linii S1 pojedzie do przystanku Warszawa Służewiec w dni robocze, a ile tylko do Warszawy Zachodniej – zapowiada Kamil Migała z działu prasowego ZTM Warszawa.

Według przyjętych wstępnie założeń wydłużone miałyby zostać relacje wszystkich pociągów linii S1 w dni robocze między 5:30 a 22:00. – To, ile pociągów pojedzie w takiej relacji, zależy w dużej mierze od efektów konstrukcji rozkładu jazdy na linii radomskiej. Wydłużenie trasy linii S1 nie może spowodować zmniejszenia liczby pociągów Kolei Mazowieckich na linii radomskiej i połączeń lotniskowych. Może się jedynie okazać, że dojdzie do nieznacznego przesunięcia godzin kursowania pociągów lotniskowych – mówi Migała. Pociągi będą zawracać na grupie towarowej stacji Warszawa Okęcie.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
ZTM chce podpisać umowy długoletnie na przewozy. Nawet na 22 lata

Prawo & Finanse

ZTM chce podpisać umowy długoletnie na przewozy. Nawet na 22 lata

Witold Urbanowicz 26 maja 2017

SKM Warszawa: Przetarg na zakup taboru pod koniec roku

Przestrzeń

SKM Warszawa: Przetarg na zakup taboru pod koniec roku

Martyn Janduła 31 marca 2017

SKM Warszawa z nową halą i planem podwojenia oferty

Komunikacja

SKM Warszawa z nową halą i planem podwojenia oferty

Martyn Janduła 29 marca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5