Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Warszawa: Pojazdy komunikacji miejskiej z nowym logo

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-01-01 06:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Pojazdy komunikacji miejskiej z nowym logo
fot. WU
Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie wdraża nowy znak, który ma integrować i jasno identyfikować stołeczną komunikację miejską. Charakterystyczna litera T jest połączeniem słowa transport i syrenki. Nowe logo od początku nowego roku zaczyna pojawiać się na środkach komunikacji miejskiej.

We wrześniu 2017 r. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie przedstawił nowe logo, które ma identyfikować całą komunikację miejską. Wybrano znak, zaproponowany przez TypeThree, w postaci litery T z charakterystycznym ogonem, odnoszącej się m.in. do słowa transport, jak i syrenki. To próba ujednolicenia dość chaotycznych oznaczeń transportu zbiorowego – w przestrzeni miejskiej funkcjonują trzy różne znaki ZTM-u, syrenka warszawska, symbol „Zakochaj się w warszawie komunikacyjnej” i znaki poszczególnych spółek miejskich. O motywacji stojącej za próbą ujednolicenia oznaczeń piszemy tutaj.

Teraz – od początku roku 2018 – przyszła pora na wdrożenie nowego logo. – Nośników, na których pojawi się nowe logo warszawskiego transportu publicznego, jest bardzo dużo. Pierwszy etap, który chcemy przeprowadzić jak najszybciej, to tabor – autobusy miejskie i prywatnych przewoźników, tramwaje, pociągi metra i SKM. Do tego dochodzą biletomaty, karta miejska, bilety kartonikowe, wiaty i słupki przystankowe, elementy promujące komunikację miejską. Logo będzie oczywiście pojawiać się sukcesywnie – mówi Katarzyna Strzegowska, wicedyrektor ZTM.

Logo zaczyna już pojawiać się na pierwszych pojazdach. – Malowanie zostaje takie, jakie było. Niemniej jednak przy okazji wprowadzenia nowego kogo chcemy uporządkować oznakowanie. Znak operatora zostaje – pasażerowie oczekują identyfikacji, jakiego przewoźnika taborem podróżują. Zniknie więc oznakowanie ZTM czy herb syrenki warszawskiej, dedykowanej obsłudze urzędów. W zamian pojawi się logo warszawskiego transportu publicznego – wyjaśnia Strzegowska.


fot. WU


fot. WU

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawska komunikacja z nowym logo. Przykłady użycia

Przestrzeń

Warszawska komunikacja z nowym logo. Przykłady użycia

Witold Urbanowicz 27 września 2017

Warszawska komunikacja ma nowe logo. Połączenie syrenki i transportu

Przestrzeń

Warszawska komunikacja ma nowe logo. Połączenie syrenki i transportu

Witold Urbanowicz 27 września 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5