Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Warszawa. Pociągi i metro też zostały przetestowane

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2018-08-24 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa. Pociągi i metro też zostały przetestowane
Fot. ZTM Warszawa
W środę 22 sierpnia na stacji kolejowej Warszawa Gdańska i stacji metra Warszawa Stadion pasażerowie stołecznej komunikacji miejskiej mogli przekazać swoje uwagi odnośnie do wyposażenia i aranżacji wnętrz pociągów SKM i Metra Warszawskiego.

Tak jak w przypadku autobusów i tramwajów, które były sprawdzane w połowie wakacji, również pociągi warszawskiej SKM-ki i metra zostały przetestowane. Sprawdzającymi byli w środę przede wszystkim pasażerowie z niepełnosprawnościami.
Spotkanie było realizacją jednej z rekomendacji wydanych przez Radę Warszawskiego Transportu Publicznego, zalecającej ZTM konsultowanie zakupów pojazdów komunikacji miejskiej w zakresie potrzeb osób o ograniczonej mobilności i percepcji. Teraz przyszła kolej na elektryczne zespoły trakcyjne 27WE Elf i 35WE Impuls eksploatowane przez Szybką Kolej Miejską oraz pociąg Inspiro należący do Metra Warszawskiego.

– Miejski tabor kolejowy, czyli pociągi SKM i metra jest dość dobrze dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i ograniczoną mobilnością – powiedział Wiesław Witek, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego. – Chcemy jednak poznać opinie pasażerów, bo często o tym, czy ktoś może bez przeszkód pojechać komunikacją miejską czy nie, decydują szczegóły, które można wyeliminować, modernizując pojazdy czy też podczas zakupu nowego taboru – podkreślił.

W środę na jednym z peronów stacji Warszawa Gdańska można było wejść do podstawionych dwóch pociągów SKM. Pasażerowie, w tym osoby z niepełnosprawnościami, rozmawiali z przedstawicielami ZTM, reprezentantami przewoźników oraz producentów taboru. Wyrażali swoje wątpliwości i otrzymywali wyjaśnienia dotyczące zastosowanych w pojazdach udogodnień. Mogli również przekazać swoje uwagi i sugestie dotyczące aranżacji przestrzeni pasażerskiej udostępnionych składów. Później uczestnicy spotkania przejechali jednym z pociągów na stację Warszawa Stadion i przeszli na stację metra Stadion Narodowy. Tam czekał już pociąg podziemnej kolei Inspiro. Również i w tym przypadku można było przedstawić swoje uwagi i propozycje dotyczące wyposażenia wnętrza pojazdu.

Uczestnicy spotkania wypełniali specjalne ankiety. Na ich podstawie ZTM stworzy raport podsumowujący zgłoszone uwagi i propozycje. Dokument będzie zawierał także zalecenia dotyczące przyszłych zakupów nowych pojazdów i modernizacji obecnie używanych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wielka Brytania. Stagecoach testuje duży autobus autonomiczny

Komunikacja

Wielka Brytania. Stagecoach testuje duży autobus autonomiczny

Jakub Dybalski 21 sierpnia 2018

Warszawa. ZTM znów zaprasza na testy. Tym razem pociągów

Komunikacja

Warszawa. ZTM znów zaprasza na testy. Tym razem pociągów

Jakub Dybalski 14 sierpnia 2018

Środa Śląska. Ostatnie testy nowej komunikacji miejskiej

Komunikacja

Środa Śląska. Ostatnie testy nowej komunikacji miejskiej

Jakub Dybalski 25 stycznia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5