Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Warszawa: Pierwszy krok do węzła tramwajowego przy Modlińskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-06-14 14:13
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Pierwszy krok do węzła tramwajowego przy Modlińskiej
fot. Martyn JandułaWstępny pomysł na węzeł Winnica przy Modlińskiej
ZTM w Warszawie prowadzi przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla nowego skrzyżowania Modlińskiej i Światowida. To pierwszy etap w stronę realizacji węzła Winnica, umożliwiającego przesiadki między autobusami i tramwajami.

Przedmiotem przetargu jest opracowanie dokumentacji projektowej skrzyżowania ulic Modlińskiej i Światowida. Zadaniem wykonawcy będzie sporządzenie inwentaryzacji stanu istniejącego, wykonane badań geologiczno-inżynieryjnych, opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej, uzyskanie zgód i pozwoleń, a także sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją prac.

Projektowane skrzyżowanie ulic Światowida i Modlińskiej ma znaleźć się między istniejącymi skrzyżowaniami ulicy Modlińskiej z ulicą Prząśniczek oraz ulicy Modlińskiej z ulicą Winorośli Jak podaje ZTM, celem strategicznym projektu budowy skrzyżowania ulic Modlińskiej i Światowida jest podniesienie atrakcyjności i stopnia wykorzystania przez pasażerów transportu publicznego w aglomeracji warszawskiej. Przyjęte rozwiązania mają zachęcać do korzystania z komunikacji miejskiej i rezygnowania z odbywania podróży samochodem.

Termin składania ofert mija 14 czerwca. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Zamówienie ma zostać zrealizowane w ciągu dziewięciu miesięcy od podpisania umowy.

W przyszłości przy skrzyżowaniu ma znaleźć się węzeł przesiadkowy z dociągniętą linią tramwajową. Tramwaje mają dojechać w ten rejon pod koniec 2019 r. W początkowej fazie odcinek ten będzie się kończyć jednak rozjazdem – pętla miałaby zostać oddana do użytku w 2021 r., a cały węzeł z parkingiem przesiadkowym w 2023 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kaznowska: Są pilniejsze potrzeby niż druga jezdnia Światowida

Przestrzeń

Kaznowska: Są pilniejsze potrzeby niż druga jezdnia Światowida

Witold Urbanowicz 27 lutego 2017

Warszawa: Tramwaj do Winnicy w 2019 r., ale bez pętli

Przestrzeń

Warszawa: Tramwaj do Winnicy w 2019 r., ale bez pętli

Witold Urbanowicz 26 lutego 2017

Warszawa: Pierwsze tramwaje zawiozły pasażerów na Nowodwory

Przestrzeń

Warszawa: Pierwsze tramwaje zawiozły pasażerów na Nowodwory

Witold Urbanowicz 26 lutego 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5