Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa. Kto obsłuży płatne parkowanie – SkyCash czy mPay?

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2019-04-29 15:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa. Kto obsłuży płatne parkowanie – SkyCash czy mPay?
fot. ZDM
Jeszcze w lutym warszawski Zarząd Dróg Miejskich wybrał nowego operatora płatności mobilnych w strefie płatnego parkowania. Po odwołaniach w KIO okazało się jednak, że jego ofertę należy odrzucić i zwycięzcą jest dotychczasowy operator. Umowy jeszcze nie podpisano, bo możliwe są odwołania.

Chodzi o płatności mobilne za parkowanie i niezbyt długi okres, bo zaledwie do listopada tego roku. Do tej pory płatności obsługiwał SkyCash, ale w lutym okazało się, że najtańszą ofertę w przetargu, która była brana pod uwagę przy wyborze przedstawił mPay i to on został wybrany. Dla kierowców nie stanowiłoby to wielkiego problemu, po prostu musieliby zainstalować nową aplikację.

Jednak kilka dni temu okazało się, że zwycięzcą jest jednak SkyCash. Po lutowej decyzji ta firma odwołała się do Krajowej Izby Odwoławczej. Izba najpierw nakazała mPay’owi wyjaśnić kalkulacje swojej oferty (po tym, w marcu, ZDM powtórzył wybór najlepszej oferty i znów wybrał mPay bo ceny ofertowe się nie zmieniły), ale po kolejnym odwołaniu SkyCash stwierdziła, że oferta rywala jest rażąco niska. W efekcie zamówienie trafiło do odwołującego.

W przetargu złożono aż sześć ofert. SkyCash, jeśli ostatecznie podpisze umowę, zarobi 320 400 zł brutto (oferta mPay opiewała na 266 400 zł brutto). To i tak znacznie mniej, niż planował wydać ZDM, który był gotowy wyłożyć nawet 700 000 zł.

W międzyczasie, 28 lutego, skończyła się poprzednia umowa miasta ze SkyCashem. Na razie opłaty są pobierane dzięki tymczasowemu jej przedłużeniu.

Zamówienie dotyczy tak krótkiego okresu, bo Warszawa planuje duże zmiany w strefie płatnego parkowania. Niedługo ruszy postępowanie na stworzenie aplikacji wskazującej kierowcom miejsce parkingowe. Ma zacząć działać za dwa lata. Wcześniej stolica planuje zmienić sposób kontroli opłat i korzystanie z samochodów skanujących tablice rejestracyjne. To wywoła konieczność zmiany w sposobie wnoszenia opłat.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Nowe wafelki na pokładach LOT-u. Grześki schrupały Prince Polo

Komunikacja

Nowe wafelki na pokładach LOT-u. Grześki schrupały Prince Polo

inf. pras./ Redakcja 30 kwietnia 2019

Czy dążenie do elektromobilności sparaliżuje wywóz śmieci?

Mobilność

Czy dążenie do elektromobilności sparaliżuje wywóz śmieci?

Kasper Fiszer 30 kwietnia 2019

Warszawa planuje system parkingowy jakiego nie ma nikt na świecie

Przestrzeń

Warszawa planuje system parkingowy jakiego nie ma nikt na świecie

Jakub Dybalski 16 kwietnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5