Partnerzy serwisu:
Mobilność

Warszawa. W styczniu liczba opłat za parkowanie… wzrosła o 12 proc.

Dalej Wstecz
Data publikacji:
06-02-2020
Ostatnia modyfikacja:
27-11-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

MOBILNOŚĆ
Warszawa. W styczniu liczba opłat za parkowanie… wzrosła o 12 proc.
fot. ZDM Warszawa
Wystarczyły dwa auta do e–kontroli, które automatycznie sprawdzają, czy kierowcy samochodów parkujących w strefie płatnego parkowania niestrzeżonego zapłacili za postój, by liczba wpłat w styczniu wzrosła o 12 proc. w stosunku do zeszłego roku. W tym samym czasie dwa kontrol–auta wystawiły ponad 12 tys. mandatów.

Zarząd Dróg Miejskich podsumował działanie samochodów w styczniu. Auta ruszyły na ulice Warszawy 7 stycznia, i do końca miesiąca skontrolowały w sumie 102 934 pojazdów. Kontrola oznacza sfotografowanie pojazdu minimum dwa razy. Pozostałe niesparowane zdjęcia zostają automatycznie usunięte.

Dwa auta, które pracują razem doprowadziły w tym czasie do wystawienia 12196 kar za brak opłaconego parkowania. Wszystkie patrole piesze wystawiły w tym samym czasie 18043 takie kary. „Mamy nadzieję, że ta liczba będzie stale spadać a kierowcy z czasem coraz rzadziej będą unikać ponoszenia opłat. Należy pamiętać, że pieniądze z SPPN są przeznaczane na dalszy rozwój naszego miasta” – piszą przedstawiciele ZDM w informacji prasowej.

O tym jak to działa pisaliśmy przed miesiącem. Samochód jedzie wzdłuż ulicy, a urządzenia na dachu sprawdzają tablice rejestracyjne. Niedługo później tę samą trasę przejeżdża drugie, takie samo auto. Pojazdy, które zostaną sprawdzone w obu przypadkach, są sprawdzane w bazie opłat. Jeśli jej nie ma, system wystawia karę. Człowiekowi pozostaje tylko wsadzić mandat do koperty i wysłać do parkingowego gapowicza.

Jak informują urzędnicy, o karę nie muszą martwić się osoby, które opłaciły postój, posiadają abonament mieszkańca lub kartę N+. System automatycznie „wyrzuci” jedynie numery rejestracyjne pojazdów, których kierowcy nie zapłacili za parkowanie. Pozostałe numery są automatycznie kasowane.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Warszawa: Osiem firm powalczy o e-parkowanie

Mobilność

Warszawa: Osiem firm powalczy o e-parkowanie

Redakcja 11 czerwca 2019

Warszawa. Kto obsłuży płatne parkowanie – SkyCash czy mPay?

Przestrzeń

Zobacz również:

Warszawa: Osiem firm powalczy o e-parkowanie

Mobilność

Warszawa: Osiem firm powalczy o e-parkowanie

Redakcja 11 czerwca 2019

Warszawa. Kto obsłuży płatne parkowanie – SkyCash czy mPay?

Przestrzeń

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5