Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Volvo i ABB będą razem robiły autobusy elektryczne

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2014-07-24 13:01
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Volvo i ABB będą razem robiły autobusy elektryczne
źródło: Volvoautobus hybrydowy Volvo
Obie firmy podpisały porozumienie o współpracy. Ma ona polegać na dostosowaniu autobusów Volvo do systemów elektrycznego ładowania, produkowanych przez ABB. Pierwsze takie autobusy, póki co hybrydowe, wyjadą na ulice Luksemburga w 2015 r.

Operator Sales–Lentz zamówił 12 pojazdów. Był pierwszym europejskim operatorem autobusów hybrydowych Volvo. Korzystał z nich już w 2009 r. Obecny projekt powstaje w ramach Luksemburskiej Sieci Mobilności (LMN), która łączy różne projekty transportowe w księstwie w celu wykorzystania ich synergii i rozwijania wspólnej przyszłościowej wizji mobilności.

Wspomniane pojazdy zostaną oficjalnie zaprezentowane na wystawie IAA w Hanowerze we wrześniu tego roku. Pierwsze w pełni elektryczne autobusy Volvo zostaną wprowadzone do użytku w 2015 r. w ramach projektu ElectriCity w Goteborgu w Szwecji.
Do tej pory Volvo dostarczyło prawie 1,6 tys. hybryd do 21 krajów na świecie. Z kolei ABB, jako lider rozwiązań szybkiego ładowania, od 2010 roku dostarczył ponad 1,5 tys. układów szybkiego ładowania prądem stałym przeznaczonych do pojazdów pasażerskich na całym świecie, a także wprowadził sieci ładujące dla użytkowników motoryzacyjnych, komunalnych, rządowych i detalicznych, w tym sieci ogólnokrajowe w Holandii, Estonii i Danii.

Na czym konkretnie będzie polegała współpraca między ABB a Volvo? Jak informuje firma autobusowa, obejmie prace nad rynkową standaryzacją technologii szybkiego automatycznego ładowania pojazdów. Technologia ta może składać się z protokołu komunikacyjnego pomiędzy infrastrukturą ładującą i e-busem, z elektrycznego interfejsu i specyfikacji systemu automatycznego połączenia (ACS). System ACS umieszczony jest na dachu autobusu i łączy pojazd z układem szybkiego ładowania na wybranych stacjach ładowania.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Volvo promuje hybrydy. „Od Ełku do Opola”

Komunikacja

Volvo promuje hybrydy. „Od Ełku do Opola”

Jakub Dybalski 04 sierpnia 2014

Cztery hybrydy z Tarnowskich Gór

Komunikacja

Cztery hybrydy z Tarnowskich Gór

Jakub Dybalski 31 lipca 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5