Partnerzy serwisu:
Mobilność

Volvo testuje autobusy elektryczne w trudnych warunkach klimatycznych

Dalej Wstecz
Data publikacji:
30-06-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

MOBILNOŚĆ
Volvo testuje autobusy elektryczne w trudnych warunkach klimatycznych
fot. Volvo
Latem elektryczne autobusy Volvo zaczną kursować w norweskim mieście Bodø. To pierwszy raz, gdy autobusy pojadą w oparciu o rozkład jazdy na północ od Koła Podbiegunowego. Jednocześnie Volvo informuje o testach elektrobusów w ciepłym klimacie – w Hiszpanii i Meksyku.

W 2020 roku w pełni elektryczny autobus Volvo 7900 Electric był testowany w hiszpańskich miastach, m.in. w Saragossie, Santander i Madrycie, gdzie w okresie testowym temperatura otoczenia przekraczała czasem 40°C. Pozwoliło to sprawdzić w praktyce, jak pełne wykorzystanie klimatyzacji wpływa na zużycie energii w autobusach – podaje producent. – Nasze produkty testujemy wspólnie z klientami zarówno w warunkach arktycznych, jak i w ciepłym klimacie, by mieć pewność, że mamy najlepsze rozwiązania dla szeregu różnych wymagań – wyjaśnia Marie Carlsson, Dyrektor ds. Rozwoju Citymobility w Volvo Buses.

W najbliższej przyszłości spodziewane jest rozpoczęcie elektryfikacji systemów transportu publicznego m.in. w Madrycie, Barcelonie, Walencji, Bilbao czy Sewilli. Volvo Buses deklaruje gotowość do udziału w tych projektach. Do tej pory dostarczył on ponad 6 500 zelektryfikowanych autobusów do miast na całym świecie – to samoładujące się hybrydy i w pełni elektryczne autobusy. 

Volvo 7900 Electric jest obecnie testowany również w systemie Metrobus miasta Meksyk. Będzie tam kursował przez sześć miesięcy, a następnie doświadczenia z okresu próbnego zostaną poddane ocenie. – Wyniki testów wytyczą drogę dla szybkiej elektryfikacji transportu publicznego na świecie. Dysponujemy gotowymi rozwiązaniami, które obejmują wszystko, od cichych, bezemisyjnych autobusów po infrastrukturę ładowania i serwis. Oznacza to, że możemy przyczynić się do poprawy warunków życia i stworzyć podstawy do tego, by miasta na całym świecie stały się bardziej zrównoważone – stwierdza Marie Carlsson.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5