Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tychy nie dołożą do zajezdni

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-07-16 16:05
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tychy nie dołożą do zajezdni
fot. UM Tychy
PKM Tychy unieważniły przetarg na kompleksową modernizację zajezdni przy Towarowej wraz z uzyskaniem decyzji o użytkowaniu obiektów. Zamawiający nie znalazł 12 mln zł do najtańszej oferty.

Zakres prac przewidywał przebudowę układów dostarczania gazu CNG do stanowisk tankowania, montaż kabiny lakierniczo-suszarniczej, a także przebudowę istniejącej wewnętrznej sieci sanitarnej, deszczowej i wodociągowej. W ramach inwestycji planowana była budowa dodatkowego wjazdu na teren zajezdni od ul. Towarowej. Projekt obejmował także przebudowę sieci trakcyjnej dla trolejbusów, modernizację zaplecza magazynowego i socjalnego oraz kompleksową przebudowę i modernizację infrastruktury technicznej oraz parkingowo-drogowej. Po przebudowie znaleźć się miało 195 miejsc postojowych dla autobusów, trolejbusów i mikrobusów.

Pod koniec maja minął termin składania ofert. Zamawiający określił budżet na 87,6 mln zł brutto. Najtańszą ofertę, opiewającą na 99,6 mln zł brutto, złożył Budimex. Mostostal Warszawa proponował 109,4 mln zł brutto. Najdroższą ofertę złożyło konsorcjum Alstal Grupa Budowlana i AGB Budownictwo, które proponowało 124,1 mln zł brutto.

Ostatecznie dzisiaj (16 lipca) zamawiający postanowił unieważnić postępowanie z powodu przekroczenia budżetu. Problem wysokich cen jest teraz przy inwestycjach infrastrukturalnych powszechny, choć akurat w Tychach różnica nie była tak dramatyczna.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKM Tychy z jedną ofertą na mikrobusy

Komunikacja

PKM Tychy z jedną ofertą na mikrobusy

Jakub Dybalski 28 czerwca 2018

Tychy kupią osiem autobusów midi na CNG

Komunikacja

Tychy kupią osiem autobusów midi na CNG

Witold Urbanowicz 19 czerwca 2018

Zajezdnia PKM Tychy ponad budżetem

Komunikacja

Zajezdnia PKM Tychy ponad budżetem

Witold Urbanowicz 30 maja 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5