Partnerzy serwisu:
Mobilność

Trapeze: Wykorzystajmy KPO, inwestując w innowacje

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2021-08-10 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Trapeze: Wykorzystajmy KPO, inwestując w innowacje
fot. TrapezeZdjęcie ilustracyjne
Mimo pandemii COVID-19 nasza pozycja się nie zachwiała. Mamy ambitne plany, związane z technologiami ruchu autonomicznego czy rozkładami na papierze elektronicznym. Impulsem do ich rozwoju może być Krajowy Plan Odbudowy i inwestycje samorządowe z unijnym wsparciem – mówi w rozmowie z TP Mikołaj Kwiatkowski z Trapeze Polska.

Jako firma technologiczna Trapeze szybko przestawiło się na pracę zdalną. Choć ograniczenie bezpośrednich spotkań i kontaktów z klientami dało się odczuć, rok 2020 firma ocenia całościowo jako dobry. Mimo wielu ograniczeń i przeszkód, wynikających z pandemii COVID-19, klienci Trapeze – jak zapewnia nasz rozmówca – nie odczuli zmiany w funkcjonowaniu firmy. Większość zamówień jest realizowana zgodnie z harmonogramem, choć jedno z wdrożeń przesunęło się w czasie z przyczyn niezależnych od Trapeze. Nie ma jednak problemów z płynnością realizacji przedsięwzięć.

Rozwój nie tylko w Polsce

– Udało nam się realizować bez większych opóźnień rozpoczęte czy też pozyskane w minionym roku projekty. Możemy ocenić 2020 jako rok trudny, ale mimo wszystko, dzięki szybkiej adaptacji, dobry – twierdzi Kwiatkowski.

Pandemia na razie nie wpłynęła mocno na obroty Trapeze, jednak – zaznacza przedstawiciel firmy – być może długofalowe efekty staną się widoczne dopiero w kolejnych latach. – W naszej branży większość projektów planowanych jest z dość dużym wyprzedzeniem. O ile kilka projektów rzeczywiście przesunęło się w czasie i będzie realizowanych dopiero w obecnym roku, o tyle cele, jakie sobie postawiliśmy na 2020 r., udało nam się zrealizować – informuje Kwiatkowski. Nie odnotowano znacznych spadków, kondycja firmy jest stabilna, również dzięki obecności na rynkach zagranicznych oraz wielkości organizacji.

Producent planuje zabiegać o nowe kontrakty eksportowe. – Działamy coraz prężniej na rynkach Europy Wschodniej. Mamy pierwszy sukces w Rumunii. Niemniej jednak staramy się pozyskać projekty w również w krajach nadbałtyckich, krajach Grupy Wyszehradzkiej czy Bułgarii – wylicza Kwiatkowski. Polski oddział Trapeze odpowiada za oferowanie rozwiązań firmy na tych właśnie rynkach. – Oczywiście nasze produkty mogą być dostarczane na całym świecie, dzięki współpracy z innymi oddziałami Trapeze, dzięki czemu nasi pracownicy, choć w większości z Polski, mogą „pracować w dowolnym miejscu na świecie” – zaznacza.

KPO – szansa na innowacje

Firma dokłada starań, by rozwijać ofertę i obszar działania, by wkrótce móc wspomagać większą liczbę klientów. – Pracujemy nad ofertą systemów wspierających transport publiczny w modelu SaaS [„Oprogramowanie jako Usługa” – przyp. RC], tak by mniejsze miejscowości, nie mające takich systemów lub mające mniej zaawansowane systemy, mogły z niego skorzystać bez ponoszenia dużych wydatków inwestycyjnych. Wprowadzamy nowe technologie, jak np. e-papier, do świata transportu publicznego. Liczymy, że te nasze działania pozwolą zniwelować ewentualne negatywne skutki COVID-19 – deklaruje przedstawiciel Trapeze. Rozwiązania, w których firma upatruje przyszłości transportu zbiorowego, to właśnie rozwój e-papieru, a także systemy dla transportu na żądanie, pojazdy autonomiczne, system dla transportu publicznego jako usługa czy integrowanie rozwiązań różnych producentów.

Trapeze wiąże duże nadzieje z Krajowym Planem Odbudowy oraz z przeznaczonymi na sfinansowanie planowanych w nim inwestycji funduszami unijnymi. – Liczymy, że po zakończeniu pandemii COVID-19 rynek ruszy. Plany m. in. KPO wpłyną pozytywnie na rozwój transportu publicznego i pojawienie się nowych interesujących projektów w naszym kraju – zakłada optymistycznie Kwiatkowski.

– Liczymy, że KPO pozytywnie wpłynie nie tylko na zakup sprzętu czy pojazdów, ale także na rozwój całego ekosystemu transportu publicznego. Musimy przywrócić wiarę w transport publiczny, pokazać że jest bezpieczny, szybki i skuteczny – rozwija swoją myśl przedstawiciel Trapeze. Aby efekty były dobre, konieczna jest współpraca z organizatorami i operatorami. – Stawiamy na długotrwałą współpracę z naszymi klientami. Jesteśmy do ich dyspozycji, rozmawiamy, obserwujemy, szukamy rozwiązań biorących pod uwagę możliwości rozwoju i bieżące wyzwania. Tylko wspólnie możemy tworzyć coraz to lepsze rozwiązania. Jeśli KPO poza zakupami pojazdów będzie wspierał innowacyjne podejście do transportu publicznego, jego rozwój, efektywność, niezawodność, będziemy szczęśliwi – deklaruje.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Trapeze: Przyszłość to otwarte systemy IT

Komunikacja

Trapeze: Przyszłość to otwarte systemy IT

Roman Czubiński 22 kwietnia 2021

Trapeze Poland: Raport z pilotażowego wdrożenia wyświetlacza SmartInfo E-papier w Poznaniu

Komunikacja

Trapeze Poland: Raport z pilotażowego wdrożenia wyświetlacza SmartInfo E-papier w Poznaniu

informacja prasowa Trapeze Poland 13 stycznia 2021

Trapeze Poland: Transport po Covid-19 (FILM)

Komunikacja

Trapeze Poland: Transport po Covid-19 (FILM)

Mikołaj Kwiatkowski, Sprzedaż i Marketing, Trapeze Poland 20 października 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5