Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tramwaje Warszawskie przestawiają się na białe ekrany

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-08-17 10:24
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Warszawskie przestawiają się na białe ekrany
fot. WU
Tramwaje Warszawskie modernizują system informacji pasażerskiej na przystankach. Wymienione matryce wyświetlaczy pozwalają na stosowanie różnych barw. Odjazdy wyświetlane są teraz na biało. – Dzięki większemu kontrastowi pomiędzy literami a czarnym tłem takie napisy są lepiej widoczne w słoneczne dni oraz dla osób niedowidzących – mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Spółka Tramwaje Warszawskie przeprowadza modernizację 68 elektronicznych tablic systemu informacji pasażerskiej, wyświetlających czas rzeczywisty do przyjazdu tramwaju. Zakres prac obejmuje wymianę najstarszych tablic w ciągu alej Jerozolimskich i Grójeckiej, zainstalowanych w 2008 r., a także modernizację ekranów w ciągu Trasy W-Z, Targowej i al. Zielenieckiej.

W nowych tablicach zastosowano diody RGB. To zauważalna zmiana dla pasażerów – pozwalają one bowiem na wyświetlanie informacji w różnych kolorach, a nie tylko na pomarańczowo. Ostatnio – korzystając z możliwości nowych tablic – spółka dokonała zmiany i stosowany jest kolor biały. – Montujemy wyświetlacze z białą czcionką, bo dzięki większemu kontrastowi pomiędzy literami a czarnym tłem napisy jazdy są lepiej widoczne w słoneczne dni oraz dla osób niedowidzących. Wynika to z wytycznych przyjętych dla wszystkich przewoźników w Warszawie – mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Białe wyświetlacze pojawiły się po raz pierwszy w autobusach Arrivy, które wyjechały na ulice w grudniu 2016 r. Od tamtej pory są one standardem w kolejnych kontraktach z nowymi przewoźnikami i w przypadku dostaw nowych pojazdów.

W sumie, jak wyliczają Tramwaje Warszawskie, funkcjonuje już 176 tablic z informacjami o czasie przyjazdu tramwajów, który wyliczany jest przez algorytmy na podstawie danych z GPS o pozycji pojazdu. – Gdy wymieniamy wyświetlacze na nowe, to montujemy już je z białą czcionką. Jest już 72 jeśli wliczymy, te świeżo zamontowane przy stacji metra Centrum – mówi Dutkiewicz.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5