Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Tramwaje Warszawskie dostały pieniądze na modernizację tras

Dalej Wstecz
Autor:

TW

Data publikacji:
21-01-2014
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Tramwaje Warszawskie

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Tramwaje Warszawskie dostały pieniądze na modernizację tras
fot. masti, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimediaal. Jana Pawła II
Spółka Tramwaje Warszawskie podpisała z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę o dofinansowanie projektu pn. „Dostosowanie infrastruktury tramwajowej w Warszawie do potrzeb związanych z eksploatacją tramwajów niskopodłogowych”. Całkowity koszt projektu to ok. 186 788 336,29 mln zł, z czego ok. 89 448 242,73 zł stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Projekt „Dostosowanie infrastruktury tramwajowej w Warszawie do potrzeb związanych z eksploatacją tramwajów niskopodłogowych” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko, działanie 7.3. Transport miejski w obszarach metropolitarnych. Przedsięwzięcie  obejmuje modernizację trasy tramwajowej w ciągu ulicy Obozowej oraz części trasy pętla Piaski – pętla Kielecka, obejmującej skrzyżowanie Niepodległości/Nowowiejska, skrzyżowanie Chałubińskiego/Al. Jerozolimskie oraz odcinek Al. Jana Pawła II od Ronda ONZ do ul. Elektoralnej. Oprócz tego zmodernizowane zostanie 12 podstacji trakcyjnych. 

Na trasach tych zastosowane zostaną nowoczesne rozwiązania w zakresie konstrukcji torowiska (w tym torowiska bezpodsypkowe oraz z zabudową trawiastą), a także przystanków (w tym poszerzenie i podwyższenie istniejących peronów (tak aby były one dostosowanie do tramwajów niskopodłogowych), a na ul. Obozowej - budowa peronów połączona z optymalizacją lokalizacji przystanków). Przebudowana zostanie także pętla Koło. Na modernizowanych trasach wprowadzone zostaną priorytety dla tramwajów.

Projekt wpisuje się w główny cel Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 tj. „Podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej Polski i jej regionów poprzez rozwój infrastruktury przy równoczesnej ochronie i poprawie stanu środowiska, zdrowia, zachowaniu tożsamości kulturowej i rozwijaniu spójności terytorialnej”, a przez to wpisuje się w cel horyzontalny wymieniony w Narodowych Strategicznych Ramach Odniesienia, tj. „Budowa i modernizacja infrastruktury technicznej i społecznej, mającej podstawowe znaczenie dla wzrostu konkurencyjności Polski”. Realizacja projektu przyczyni się w znaczącym stopniu do poprawy niezawodności komunikacji tramwajowej, zarówno na trasach o dużym znaczeniu dla dzielnic peryferyjnych, położonych na obrzeżach miasta (np. trasa Żerań Wsch. – Dw. Wileński), jak i położonych w centrum (np. trasa Dw. Gdański – Pl. Zawiszy). Projekt wpłynie również pozytywnie na niezawodność i punktualność komunikacji tramwajowej, zarówno lokalnie dla mieszkańców osiedla Koło (północno-zachodnia część dzielnicy Wola), jak i globalnie dla pasażerów komunikacji tramwajowej podróżujących po zmodernizowanych odcinkach tras.

To już piąta umowa o dofinansowanie podpisana przez spółkę Tramwaje Warszawskie. Poprzednie umowy o dofinansowanie dotyczyły modernizacji trasy tramwajowej Dworzec Wileński – Stadion Narodowy – Rondo Waszyngtona wraz z zakupem 30 tramwajów niskopodłogowych, zakup tramwajów niskopodłogowych do obsługi sieci komunikacji tramwajowej w Warszawie, dostosowanie taboru Tramwajów Warszawskich do potrzeb osób niepełnosprawnych – zakup 60 tramwajów niskopodłogowych, obsługi północnych obszarów Warszawy komunikacją tramwajową w związku z rozbudową sieci metra oraz zakupem taboru.

Do dnia 16.01.2014 Spółka Tramwaje Warszawskie uzyskała w obecnej perspektywie finansowej Unii Europejskiej ok. 743 mln zł dofinansowania.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5