Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Tramwaje Śląskie z nowymi zapowiedziami. Już nie Bartel

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-10-15 11:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Śląskie z nowymi zapowiedziami. Już nie Bartel
fot. MJ
W związku z licznymi dokonanymi i spodziewanymi zmianami nazw przystanków Tramwaje Śląskie wprowadziły nowe zapowiedzi. Pasażerowie nie usłyszą już charakterystycznego głosu aktorki Joanny Bartel. Teraz przystanki zapowiada Andrzej Zowada, rzecznik spółki.

W 2014 r. Tramwaje Śląskie wprowadziły do ruchu nowe Twisty od Pesy. Wtedy też pojawiły się nowe zapowiedzi, nagrane przez urodzoną w Świętochłowicach aktorkę Joannę Bartel. Początkowo komunikaty zostały nagrane po śląsku, co nie wszystkim mieszkańcom metropolii przypadło do gustu. Wkrótce potem zostały przygotowane nowe zapowiedzi, bez naleciałości i akcentów.

Teraz jednak zapowiedzi Joanny Bartel należą do przeszłości. W sierpniu i wrześniu pojawiły się nowe komunikaty. – Od czasu nagrania zapowiedzi przystanków przez panią Bartel minęło 5 lat, a w tym czasie nastąpił szereg zmian nazw przystanków. Opracowaliśmy również komunikaty specjalne, które motorniczy może emitować w konkretnych sytuacjach. Ponadto wiemy na pewno, że w najbliższych miesiącach i latach będą następować kolejne zmiany ze względu choćby na budowę centrów przesiadkowych, nowych linii i powstawanie nowych przystanków – informuje Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie. – Z przyczyn czysto logistycznych, ale również finansowych, trudno za każdym razem angażować panią Bartel, żeby nagrywała pojedyncze komunikaty – dodaje rzecznik.

Z tych względów spółka postanowiła, by wszystkie komunikaty nagrać jeszcze raz. Zarząd spółki powierzył to zadanie pracownikowi. – A konkretnie mnie. Taki wybór uzasadniało moje wieloletnie doświadczenie radiowe i fakt, iż realizacja nagrań dodatkowych następuje z dnia na dzień, a spółka z tego tytułu nie ponosi dodatkowych kosztów, gdyż nagrania realizowane są przez pracownika spółki – uzasadnia Zowada.

– Mamy nadzieję – zarówno zarząd spółki, jak i ja osobiście – że nowe zapowiedzi głosowej informacji pasażerskiej w tramwajach przypadły do gustu pasażerom i są przez nich pozytywnie odbierane. Do tej pory nie mieliśmy sygnałów, żeby miało być inaczej – mówi Andrzej Zowada.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5