Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Toruń wybuduje cztery parkingi przesiadkowe (wizualizacje)

Dalej Wstecz
Data publikacji:
31-10-2017
Ostatnia modyfikacja:
23-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Przedmiotem przetargu ogłoszonego przez Miejski Zarząd Dróg w Toruniu jest budowa czterech parkingów przesiadkowych park&ride – z podziałem na części, oddzielnie dla każdego z przetargu. Parkingi przewidziano przy ul. Dziewulskiego, ul. Gagarina, ul. Olimpijskiej oraz ul. Turystycznej.

Jeden z parkingów ma powstać we wschodniej części Torunia przy skrzyżowaniu ulic Dziewulskiego i Szosa Lubicka, na terenie istniejącej pętli autobusowej. Przewidziano tutaj dwukondygnacyjny parking na 110 miejsc postojowych. Konstrukcja powinna umożliwiać nadbudowę budynku o jedną kondygnację. Na parterze znajdować się będą przystanki autobusowe (przyjazdowe i odjazdowe), toalety ogólnodostępne oraz pomieszczenia techniczne (m.in. dyspozytornia MZK).

Kolejny obiekt zlokalizowany jest we wschodniej części Torunia przy rondzie ulic Olimpijskiej i Konstytucji 3 Maja oraz pętli tramwajowej. Przedsięwzięcie obejmuje budowę dwukondygnacyjnego parkingu na 140 miejsc (z możliwością rozbudowę do 220 miejsc) oraz rozbudowę ulicy Kusocińskiego.

Następny obiekt planowany jest w zachodniej części Torunia przy skrzyżowaniu ulic Gagarina i Okrężnej. Przewidziano parking trzypoziomowy na 150 aut, z możliwością rozbudowy o dodatkową kondygnację. Przy Turystycznej ma powstać natomiast parking w poziomie terenu na 46 pojazdów.

Termin składania ofert mija 10 stycznia 2018 r. O wyborze zadecydują cena (60%) oraz okres gwarancji (40%). Na realizację przeznaczono 24 miesiące. Szybciej ma powstać obiekt przy Turystycznej – do końca września przyszłego roku.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5