Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Pleszew: Parking przesiadkowy przy kolei już gotowy

Dalej Wstecz
Data publikacji:
29-06-2023
Ostatnia modyfikacja:
28-06-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
TP

Podziel się ze znajomymi:

Ostatni z trzech parkingów typu P&R budowanych w gminie Pleszew został oddany do użytku. Dedykowany jest mieszkańcom, którzy podróżują pociągami. – Potrzeba była ogromna, co widać po tym, że niemal wszystkie miejsca postojowe są zajęte – komentuje Andrzej Jędruszek, zastępca burmistrza.

Parking przy stacji kolejowej w podpleszewskim Kowalewie ma 65 postojowych, w tym dwa do parkowania samochodów elektrycznych. Jest też wiata rowerowa. Ale miejsce przy dworcu kolejowym to nie tylko parking. To także skwer z mnóstwem zieleni i miejscami chwilowego odpoczynku. Całość objęta jest monitoringiem.

- To typowy parking Park&Ride dedykowany osobom, które dojeżdżają pod stację kolejową samochodem lub rowerem, a następnie kontynuują podróż do celu pociągiem, najczęściej do pracy lub szkoły – informuje Andrzej Jędruszek, zastępca burmistrza Pleszewa odpowiedzialny za inwestycje w gminie. – Do tej pory kierowcy parkowali przed dworcem, gdzie nie było wyznaczonych miejsc. Był chaos i niejednokrotne blokowanie przejazdu innym kierowcom, zwłaszcza autobusów – dodaje włodarz. Teraz przez wejściem do budynku dworca utworzona została strefa Kiss&Ride, w której kierowcy mogą zatrzymywać się tylko na chwilę, aby wysadzić lub odebrać podróżującego.

Parking jest jednym z trzech, które powstały w gminie Pleszew z dofinansowaniem Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Największy znajduje się w centrum Pleszewa na ponad 200 miejsc postojowych. Kolejny to teren przy Cmentarzu Komunalnym. Łącznie do dyspozycji kierowców jest ponad 350 nowych i bezpłatnych miejsc postojowych, które mają zachęcić do dalszego przemieszczania się po mieście pieszo lub komunikacją miejską.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Tallin: Ruszyła budowa dworca Rail Baltiki

Przestrzeń

Tallin: Ruszyła budowa dworca Rail Baltiki

Witold Urbanowicz 06 listopada 2023

Dziewięć firm zainteresowanych projektowaniem węzła w Bielsku

Przestrzeń

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Tallin: Ruszyła budowa dworca Rail Baltiki

Przestrzeń

Tallin: Ruszyła budowa dworca Rail Baltiki

Witold Urbanowicz 06 listopada 2023

Dziewięć firm zainteresowanych projektowaniem węzła w Bielsku

Przestrzeń

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5