Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Szczecin z ofertami na przedłużenie tramwaju wzdłuż Arkońskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-08-21 13:47
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin z ofertami na przedłużenie tramwaju wzdłuż Arkońskiej
Tramwaj na ul. ArkońskiejFot. Szczecinolog, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Szczecin otworzył oferty w przetargu na przebudowę odcinka ulicy Arkońskiej od pętli Las Arkoński do al. Wojska Polskiego. W ramach inwestycji powstanie też nowa trasa tramwajowa, która zostanie wbudowana w przebudowywaną jezdnię. Tylko jedna oferta mieści się w kosztorysie.

W ramach kolejnego etapu inwestycji w ciągu ulic Niemierzyńskiej, Arkońskiej i Spacerowej Szczecin prowadzi aktualne przetarg na przebudowę odcinka ulicy Arkońskiej od pętli tramwajowej Las Arkońskiej do al. Wojska Polskiego. Zakres przedsięwzięcia obejmuje przebudowę istniejącej pętli tramwajowej Las Arkoński na pętlę tramwajowo-autobusową wraz z budową budynku socjalnego. Ponadto ulica Arkońska zostanie przebudowana na ulicę o szerokości jezdni wynoszącej 13 m o czterech pasach ruchu, po dwa pasy w każdą stronę. Powstanie nowe torowisko tramwajowe na odcinku między Lasem Arkońskim a al. Wojska Polskiego, które zostanie wbudowane w jezdnię – zgodnie z założeniami dwa środkowe pasy będą wspólne dla ruchu tramwajowego i kołowego.

W rejonie KS Arkonia przewidziano parking dla 174 samochodów i czterech autobusów. Istniejący wiadukt nad parkowym ciągiem pieszo-rowerowym zostanie przebudowany i wzmocniony. Na skrzyżowaniu z Wojska Polskiego przewidziano natomiast rondo o dwóch pasach ruchu. Inwestycja obejmie także przebudowę odcinka ulicy Szaflera, która przylega do ronda. Zostaną więc wykonane rozjazdy i odcinek torowiska w kierunku planowanej trasy tramwajowej wzdłuż tej ulicy do przyszłej pętli tramwajowej w rejonie ul. Modrej. Ponadto tor odstawczy znajdujący się w ulicy Wojska Polskiego zostanie w części rozebrany – teraz będzie się kończyć kozłem oporowym przed nowo planowanym rondem (w tej chwili kończy się ok. 300 m za skrzyżowaniem, przed ul. Jarzyńskiego, choć jest on na tym odcinku nieprzejezdny).

Dzisiaj (21 sierpnia) minął termin składania ofert. W postępowaniu wystartowało pięć podmiotów. Najtańszą propozycję złożyło Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor z Zawiecia, które jest gotowe zrealizować przedsięwzięcie za ok. 73,80 mln zł brutto. Pozostałe oferty przekraczają budżet zamawiającego ustalony na kwotę 80 mln zł brutto.

Następne w kolejności konsorcjum Strabag i ZUE zaoferowało 88,51 mln zł brutto. Eurovia Polska zaproponowała kwotę w wysokości 88,98 mln zł brutto. Konsorcjum Mosty Łódź i Tor-Kar-Sson zaoferowało kwotę 91,71 mln zł brutto. Balzola złożyła ofertę opiewającą na kwotę 99,57 mln zł brutto. Wszyscy startujący zaoferowali ponadto 72 miesięcy rękojmi oraz 100 tys. zł kary umownej za dzień opóźnienia. Ponadto niemal wszyscy są gotowi udostępnić do ruchu rondo w al. Wojska Polskiego w ciągu 11 miesięcy. Jedynie Strabag i ZUE zaoferowały termin dłuższy o cztery miesiące.

O wyborze oferty zadecydują cena (60%), wysokość kary umownej za każdy dzień opóźnienia w realizacji przedmiotu umowy (20%), okres rękojmi (15%), termin udostępnienia do ruchu ronda w al. Wojska Polskiego (5%). Na realizację zamówienia przeznaczono 18 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Szczecin: Więcej szybkiego tramwaju

Przestrzeń

Szczecin: Więcej szybkiego tramwaju

Redakcja 11 lipca 2017

Szczecin przedłuży tramwaj wzdłuż Arkońskiej do Wojska Polskiego

Przestrzeń

Szczecin przedłuży tramwaj wzdłuż Arkońskiej do Wojska Polskiego

Witold Urbanowicz 28 czerwca 2017

Szczecin: Kierowcy i motorniczowie z podwyżkami. Spór zażegnany

Prawo & Finanse

Szczecin: Kierowcy i motorniczowie z podwyżkami. Spór zażegnany

inf. prasowa 07 czerwca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5