Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Scania z olbrzymim kontraktem autobusowym w Wagadugu

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2018-07-05 13:03
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Scania z olbrzymim kontraktem autobusowym w Wagadugu
fot. Helge Fahrnberger, lic. GNU/CC A-SA 3.0 Unported
Szwedzki producent autobusów w ciągu najbliższych dwóch lat dostarczy 550 autobusów i autokarów do stolicy Burkina Faso. Umowa, której partnerem jest też paryski organizator transportu RATP, zakłada wymianę części taboru autobusowego i wytyczenie czterech tras BRT.

Cała umowa jest warta 200 mln euro. Scania ma w jej ramach dostarczyć do 2020 r. 460 autobusów miejskich i 90 autokarów. Połowa z nich trafi tam już w przyszłym roku. Zgodnie z umową wszystkie pojazdy mają być przystosowane do korzystania z biopaliwa. Scania będzie odpowiedzialna nie tylko za dostawę pojazdów, ale też za przeszkolenie kierowców i mechaników.

Drugi z europejskich partnerów tej umowy – RATP – ma wspomóc afrykańskich partnerów jeśli chodzi o techniczne i finansowe planowanie całej sieci transportowej w mieście, a także zaprojektuje i dostarczy system ITS dla Wagadugu, który ma zawierać informację pasażerską i system sprzedaży biletów. Eksperci z Paryża mają też pomóc w zorganizowaniu czterech linii BRT, co jest planowane na lata 2021–22.

Wagadugu, stolica Burkina Faso, to jedna z metropolii zachodniego wybrzeża Afryki. Dziś mieszka w niej ok. 3 mln osób, ale liczba mieszkańców ma się podwoić do 2030 r. Jak tłumaczą przedstawiciele Scanii, połowa mieszkańców miasta w ogóle nie korzysta z żadnego środka transportu, poza własnymi nogami, a 80 proc. tych, którzy jeżdżą, korzystają ze skuterów i motocykli.

Rozwój transportu miejskiego w stolicy to jeden z trzech głównych elementów burkińskiego Narodowego Planu Rozwoju, ogłoszonego przed dwoma laty, który ma napędzić tamtejszą gospodarkę. Umowę, poza przedstawicielami Scanii i RATP, podpisał tamtejszy minister ds. transportu, mobilności miejskiej i bezpieczeństwa na drogach.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tarnów wprowadza do ruchu 21 autobusów Scania CNG

Komunikacja

Tarnów wprowadza do ruchu 21 autobusów Scania CNG

Witold Urbanowicz 21 czerwca 2018

Polonus kupił 7 nowych autokarów od Scanii

Komunikacja

Polonus kupił 7 nowych autokarów od Scanii

Jakub Dybalski 21 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5