Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Rzeszów kupuje 10 elektrobusów z systemem ładowania. Trwa przetarg

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-03-30 10:23
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rzeszów kupuje 10 elektrobusów z systemem ładowania. Trwa przetarg
fot. Martyn Janduła
Miasto Rzeszów prowadzi przetarg na dostawę 10 elektrobusów o długości 12 metrów z systemem ładowania pojazdów. Wartość przedsięwzięcia szacowana jest na 24,5 mln zł netto.

Przedmiotem zamówienia ogłoszonego przez Rzeszów jest dostawa 10 sztuk fabrycznie nowych autobusów miejskich, 12-metrowych, niskopodłogowych, zasilanych energią elektryczną. Pojazdy muszą być w pełni wyposażone w zestawy elektroniki pokładowej, w tym biletomat mobilny, a także kompatybilne z rzeszowskim systemem ITS.

Elementem przetargu jest dostawa i montaż infrastruktury do ładowania pojazdów: wolnego (zlokalizowanego na zajezdni) oraz szybkiego (zlokalizowanego na pętli w centrum miasta). – Nie jest jeszcze określone, czy będą ładowane plug–in, czy przez pantograf. Kupujemy pojazdy wraz z systemem ładowania. Opisujemy funkcje, które musi wypełniać, zasięg i częstotliwość kursowania, które powinny zagwarantować. Zobaczymy co nam zaoferują producenci – mówił niedawno Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. Jak dodawał, na mieście przewidziano cztery ładowarki.

W postępowaniu mogą startować firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat dostarczyły w ramach jednego lub więcej zamówień, co najmniej trzy pojazdy elektryczne klasy maxi, a także dostarczyły i zainstalowały minimum jeden komplet systemu ładowania wolnego (typu zajezdniowego, zdolnego do pełnego naładowania magazynu energii trakcyjnej w czasie do 5 godzin), a także jednego kompletu minimum systemu szybkiego (typu miejskiego, bezobsługowego, zdolnego do częściowego naładowania magazynu energii trakcyjnej w czasie do 10 minut, w stopniu pozwalającym na przejechanie co najmniej 20 km).

Zmieniony termin składania ofert mija 20 kwietnia. O wyborze zadecydują cena (60%), ocena techniczna (35%) oraz zużycie energii elektrycznej (5%). Wartość zamówienia to 24,5 mln zł netto. To część większego unijnego projektu o wartości 165,8 mln zł netto. Na realizację zamówienia przeznaczono 14 miesięcy.

Elektrobusy mają trafić na linię „O”, która kursuje wokół centrum. Rzeszów planuje dalsze zakupy tego typu pojazdów. – To początek. Potem planujemy kolejne zakupy autobusów elektrycznych w 2018 r., a być może uda się rozpisać przetarg już pod koniec 2017 r. Trudno na razie mówić o ilości w następnym przetargu. Wszystko zależy od dofinansowania. Chciałbym, żeby to było 20 pojazdów – mówił Ferenc.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5