Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Remont dworca Toruń Miasto bez udziału miasta?

Dalej Wstecz
Autor:

GW

Data publikacji:
2013-10-22 14:09
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Gazeta Wyborcza

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Remont dworca Toruń Miasto bez udziału miasta?
fot. WU
Według PKP SA, plany dotyczące remontu dworca kolejowego Toruń Miasto są nadal aktualne. Spółka czeka jednak na zaangażowanie się magistratu. Urzędnicy miejscu nie są współpracą zainteresowani – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Spółka PKP SA zapowiadała remont dworca Toruń Miasto od dawna. Zapowiadano m.in. odnowę elewacji, wstawienie nowych drzwi i okien oraz przebudowę wnętrza, gdzie miały powstać nowe kasy, toalety, monitoring i udogodnienia dla niepełnosprawnych.

W lutym rozpoczęły się poszukiwania firmy, która miała wykonać dokładny projekt i prace budowlane. Dzięki wsparciu z budżetu państwa spółka PKP SA mogła wydać na remont 2,2 mln zł. Zgłosiło się 7 chętnych. Konkurs jednak unieważniono, bo wartość ofert była zbyt wysoka. Kolejnego przetargu nie ogłoszono.
Spółka PKP SA chciała, aby w remont zaangażowało się miasto. Przejęłoby ono na własność część budynku. Urzędnicy miejscy byli zainteresowani 520 m kw. dworcowych pomieszczeń. Rozwiązanie okazało się to jednak niemożliwe.

- Dlaczego? Bo regulacje prawne zawarte w rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie szczegółowego sposobu i trybu finansowania inwestycji z budżetu państwa na to nie pozwalają. Tzn. urząd może przyjąć pomieszczenia, ale nie może ich dalej użyczyć – informuje „Gazetę Wyborczą” rzecznik magistratu Aleksandra Iżycka.

Spółka PKP SA wciąż deklarują, że chce wyremontować obiekt w większym zakresie, niż planowano wstępnie w lutym. - Ponadto czekamy na ostateczne stanowisko miasta w sprawie sposobu zagospodarowania powierzchni na cel publiczny. Od tego stanowiska uzależniony jest termin ogłoszenia przetargu – mówi „Gazecie Wyborczej” Paulina Jankowska z biura prasowego PKP SA.

- Nie planujemy pozyskać całej powierzchni (520 m kw.), którą PKP miały zamiar nam przekazać. Zwłaszcza że przejęliśmy na siebie obowiązek wyremontowania stacji Toruń Główny i na tym w tej chwili planujemy się skoncentrować – wyjaśnia Iżycka.

Więcej

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Komunikacyjni mistrzowie internetu, czyli ToLubiąKobiety

Komunikacja

Komunikacyjni mistrzowie internetu, czyli ToLubiąKobiety

Kasper Fiszer 28 sierpnia 2014

Uber wypędzany z Berlina, jeździ po Warszawie

Komunikacja

Uber wypędzany z Berlina, jeździ po Warszawie

Jakub Dybalski 28 sierpnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5