Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Trzech wykonawców chce przebudować dworce Toruń Wschodni i Miasto

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-09-02 16:05
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Trzech wykonawców chce przebudować dworce Toruń Wschodni i Miasto
mat. PKP SAWizualizacja dworca Toruń Wschodni
PKP SA otworzyły oferty w przetargu na przebudowę dwóch toruńskich dworców przy linii 353 – Toruń Miasto i Toruń Wschodni. O zamówienie ubiega się trzech wykonawców.

Jedna z części postępowania dotyczy remontu i przebudowy wczesnomodernistycznego dworca Toruń Miasto za zmianą użytkowania części obiektu. Na parterze budynku zaplanowano hol główny z poczekalnią, toalety, lokal użytkowy i lobby hostelu. Na wysokim parterze przewidziano lokal użytkowy, bar i toalety, a na piętrze – pokoje hostelowe. Zagospodarowane zostanie też otoczenie.

Drugie zadanie dotyczy przebudowy i remontu dworca Toruń Wschodni. Neogotycki obiekt został wzniesiony w 1908 r. Zmieni się układ pomieszczeń wewnątrz budynku. Na parterze przewidziano hol główny, hol kasowy, kasy biletowe, toalety, lokal użytkowy i hostel. Na piętrze – hostel. Przebudowany zostanie też były budynek administracji, który zostanie przeznaczony na hostel, przewidziano też lokal użytkowy. Zagospodarowane zostanie otoczenie. Więcej o zamówieniu piszemy tutaj.

Dzisiaj (2 września) minął termin składania ofert. Wystartowały trzy firmy. Trakcja wyceniła roboty na 32,827 mln zł, konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane AGAD i Firma Usługowo-Handlowa ACS Andrzej Gadomski na 33,515 mln zł, natomiast MERX na 33,920 mln zł. Jedynym kryterium wyboru jest cena.

Jeśli PKP SA zdecydują się zwiększyć środki, to na realizację prac przeznaczono 595 dni. W czasie robót podróżni będą korzystać z dworca tymczasowego. Jednocześnie zamawiający będzie ubiegał się o dofinansowanie ze środków unijnych dla dworca Toruń Miasto i zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania w przypadku nieprzyznania mu środków.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5