Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Na razie bez przebudowy toruńskich dworców

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-04-14 17:14
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Na razie bez przebudowy toruńskich dworców
mat. PKP SA
PKP SA unieważniają przetarg na przebudowę dworców Toruń Wschodni i Toruń Miasto. Ostatecznie, jak informuje zamawiający, wszystkie oferty podlegają odrzuceniu. To wszystko sporo opóźni prace, które wg niedawnych zapowiedzi miały ruszyć jeszcze w tym kwartale.

Przetarg na przebudowę dworców ruszył w lipcu zeszłego roku. Jedna z części postępowania dotyczy remontu i przebudowy wczesnomodernistycznego dworca Toruń Miasto za zmianą użytkowania części obiektu. Na parterze budynku zaplanowano hol główny z poczekalnią, toalety, lokal użytkowy i lobby hostelu. Na wysokim parterze przewidziano lokal użytkowy, bar i toalety, a na piętrze – pokoje hostelowe. Zagospodarowane zostanie też otoczenie.

Drugie zadanie dotyczy przebudowy i remontu neogotyckiego dworca Toruń Wschodni. Zmieni się układ pomieszczeń wewnątrz budynku. Na parterze przewidziano hol główny, hol kasowy, kasy biletowe, toalety, lokal użytkowy i hostel. Na piętrze – hostel. Przebudowany zostanie też były budynek administracji, który zostanie przeznaczony na hostel, przewidziano też lokal użytkowy. Zagospodarowane zostanie otoczenie. Więcej o zamówieniu piszemy tutaj.

Wykonawca został wybrany pod koniec roku. Wygrało konsorcjum toruńskich firm Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane AGAD i Firma Usługowo-Handlowa ACS Andrzej Gadomski, które wyceniło roboty na 33,515 mln zł.

Od rozstrzygnięcia odwołali się jednak inni wykonawcy – jeszcze w styczniu PKP SA unieważniły rozstrzygnięcie i wezwały do uzupełnienia dokumentów. Teraz – 11 kwietnia – zamawiający poinformował, że wszystkie oferty złożone w postępowaniu podlegają odrzuceniu, choć jeszcze niedawno Ministerstwo Infrastruktury informowało o planowanym rozpoczęciu prac w II kwartale tego roku

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5