Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Radom rozpisał przetarg na obsługę linii po Michalczewskim

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-08-14 13:45
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Radom rozpisał przetarg na obsługę linii po Michalczewskim
fot. K4016td
W sobotę MZDiK w Radomiu ogłosił przetarg na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego. Wymaga 28 fabrycznie nowych autobusów wyposażonych między innymi w klimatyzację, monitoring, system karty miejskiej i System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej.

Obecnemu operatorowi linii 1, 2, 5, 6 i 26, czyli firmie Michalczewski dziesięcioletnia umowa skończy się w lipcu 2018 roku, dlatego już teraz rozpoczyna się następna procedura przetargowa. Oferty można składać do 22 września 2017 roku.

Ze zwycięzcą przetargu umowa będzie podpisana na dziesięć lat. Nowy operator będzie wykonywać około 1,67 mln wozokilometrów rocznie. Będzie też zobowiązany do kupna dla celów realizacji powyższej umowy 28 fabrycznie nowych autobusów 12-metrowych. 26 sztuk potrzebne jest maksymalnie do obsługi linii miejskich 1, 2, 5, 6 i 26, lecz oprócz nich muszą być jeszcze dwa pojazdy rezerwowe na wypadek awarii któregoś z tych 26 podstawowych. Podstawowe pojazdy muszą spełniać normę emisji spalin Euro 6. Oba rezerwowe mogą spełniać normę o stopień niższą.

W dzień powszedni wykorzystywane będą wszystkie dostępne autobusy, w sobotę – 11 z nich, a w niedzielę – 10. MZDiK szacuje, że w dzień powszedni każdy z autobusów przejedzie 208 wozokilometrów, w sobotę – 267 wzkm, a w niedzielę – 254 wzkm.

Jak informuje MZDiK wszystkie nowe autobusy muszą być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, czyli powinny być niskopodłogowe. Muszą także być wyposażone w klimatyzację, monitoring, ładowarki USB i tak zwany ciepły guzik, a ponadto w kasowniki w ramach systemu Radomskiej Karty Miejskiej i System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (czyli między innymi monitory, wyświetlacze i głosowe zapowiedzi przystanków). Co istotne, kierowcy zatrudnieni u nowego operatora będą wykonywać swoje obowiązki w oparciu o umowę o pracę.

Do przetargu mogą stanąć ci przewoźnicy, którzy wykażą się wykonaniem w ciągu ostatnich trzech lat minimum 4 mln wozokilometrów przewozów. W postępowaniu oferty będą wybierane na podstawie dwóch kryteriów – ceny (60 proc.) i terminu płatności (40 proc.). Oznacza to, że przewoźnicy nie będą konkurować jakością.

Pierwsze cztery nowe autobusy wyjadą na radomskie ulice 1 sierpnia 2018 roku. Dziesięć dni później wykonawca ma realizować przewozy już siedemnastoma autobusami, a od 21 sierpnia 2018 roku ma być już komplet.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Europa Express City wycofała z KIO jeden ze sporów z ZTM Warszawa

Prawo & Finanse

Europa Express City wycofała z KIO jeden ze sporów z ZTM Warszawa

Jakub Dybalski 09 sierpnia 2017

Bielawa. Olbrzymie zamówienie transportowe dla A21 i PPUH Kłosok

Prawo & Finanse

Bielawa. Olbrzymie zamówienie transportowe dla A21 i PPUH Kłosok

Jakub Dybalski 03 sierpnia 2017

Warszawski przetarg przewozowy w sądzie

Prawo & Finanse

Warszawski przetarg przewozowy w sądzie

Witold Urbanowicz 24 lipca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5