Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Poznań: Jest ugoda ws. kar za opóźnioną budowę zajezdni tramwajowej Franowo

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-07-31 16:55
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań: Jest ugoda ws. kar za opóźnioną budowę zajezdni tramwajowej Franowo
fot. WU
MPK Poznań zawarł ugodę z ZUE i Elektrobudową w sprawie dawno zakończonej budowy zajezdni tramwajowej Franowo. Wykonawcy – w związku z opóźnioną realizacją inwestycji – zapłacą przewoźnikowi kwotę wysokości 2,2 mln zł, choć MPK ubiegało się o znacznie większą kwotę.

Spółka ZUE w raporcie giełdowym poinformowała o zawartej 31 lipca ugodzie ws. kar za opóźnioną zajezdni tramwajowej Franowo. Spółka MPK Poznań domagała się przed sądem od wykonawców – firmy ZUE i Elektrobudowa – łącznej kwoty w wysokości ok. 20,2 mln zł wraz z odsetkami i pokryciem kosztów procesu.

Ostatecznie poznańska spółka zadowoli się znacznie mniejszą kwotą. ZUE oraz Elektrobudowa zobowiązały się do zapłaty na rzecz MPK kwoty w wysokości 2,2 mln zł, wypłaconej w czterech ratach od października 2019 r. do stycznia 2021 r. Jednocześnie na podstawie ugody następuje zrzeczenie się między stronami wszelkich roszczeń – za wyjątkiem dotyczących gwarancji i rękojmi.

Ugoda wymaga jeszcze zatwierdzenia przez sąd. Strony wniosą o umorzenie trwających postępowań.

Kontrakt na budowę nowej zajezdni tramwajowej Franowo został podpisany w 2011 r. Prace miały zakończyć się w 2014 r., ale ostatecznie inwestycja trwała do 2015 r. Z roszczeniem MPK wystąpiło w tym roku. Wcześniej spółka próbowała załatwić sprawę w sposób polubowny.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Zajezdnia Franowo: Żądania finansowe wykonawcy oddalone

Prawo & Finanse

Zajezdnia Franowo: Żądania finansowe wykonawcy oddalone

Witold Urbanowicz 13 czerwca 2017

Zielone koziołki atrakcją poznańskich zajezdni

Przestrzeń

Zielone koziołki atrakcją poznańskich zajezdni

Witold Urbanowicz 25 lutego 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5