Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Początek prac przy przebudowie torowiska w Dąbrowie Górniczej

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-11-10 13:31
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Tramwaje Śląskie

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Początek prac przy przebudowie torowiska w Dąbrowie Górniczej
fot. Dariusz Nowak / UM Dąbrowa Górnicza
Zabudową rozjazdów technologicznych rozpoczną się prace modernizacyjne torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Piłsudskiego i części ul. Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniczej. W sobotę i niedzielę (13-14.11.2021 r.) wstrzymany zostanie ruchu tramwajów, a komunikację zapewnią autobusy zastępcze.

Kompleksowa przebudowa torowisk obejmie odcinek od ul. Kasprzaka do granicy Dąbrowy Górniczej z Będzinem. Inwestycja jest podzielona na dwie części, a granicą między nimi jest rondo przy al. Róż. Umowa z firmą ZUE na modernizację odcinka od al. Róż do ul. Kasprzaka podpisana została 27 września 2021 r. Teraz generalny wykonawca przystąpi do realizacji robót.

– Prace prowadzone będą etapami, przy utrzymanym ruchu tramwajów po jednym torze. W weekend zabudowane zostaną rozjazdy wprowadzając system mijankowy, dzięki któremu wykonawca będzie mógł przystąpić do pracy, a tramwaje będą w dalszym ciągu wozić pasażerów – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie. Aby tak się stało, w weekend czasowo ruch tramwajów zostanie wstrzymany. Od wyjazdów w sobotę 13 listopada do zjazdów w niedzielę 14 listopada nastąpią zmiany w organizacji ruchu tramwajowego:
  • tramwaje linii nr 21 będą kursować wg specjalnego rozkładu jazdy w relacji: Sosnowiec Milowice Pętla – Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy;
  • tramwaje linii nr 22 będą kursować wg specjalnego rozkładu jazdy w relacji: Czeladź Dworzec – Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy;
  • kursujące w soboty tramwaje linii nr 28 będą kursować wg specjalnego rozkładu jazdy w relacji: Będzin Osiedle Zamkowe Pętla – Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy;
  • uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-21, kursując w relacji: Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy – Tworzeń Huta Katowice.

Odcinek jednotorowy wprowadzony zostanie pomiędzy przystankami Dąbrowa Górnicza Reden a Gołonóg Centrum. Generalny wykonawca przystąpi do prac na torze południowym (w kierunku Huty), a ruch tramwajów prowadzony będzie w obu kierunkach torem północnym. Dwa przystanki znajdujące się na tym odcinku obsługiwane będą z platform tymczasowych w dotychczasowych lokalizacjach.

– W międzyczasie uprawomocnił się także wybór wykonawcy w przetargu na realizację drugiego odcinka torowisk w Dąbrowie Górniczej, od ronda przy alei Róż do granicy z Będzinem. W tym przypadku również generalnym wykonawcą została wybrana firma ZUE, z którą pod koniec listopada planujemy podpisać umowę – informuje Andrzej Zowada. Zadania przebudowy torowisk w ciągu ulic Sobieskiego, Królowej Jadwigi i Piłsudskiego w Dąbrowie Górniczej są elementami projektu unijnego Tramwajów Śląskich.

Więcej o zakresie prac piszemy tutaj.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5