Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

PKP SA z przetargiem na przebudowę dworca kolejowego Zbąszyń

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-09-10 16:48
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKP SA z przetargiem na przebudowę dworca kolejowego Zbąszyń
mat. PKP SA
PKP SA ogłosiły przetarg na remont i przebudowę dworca w Zbąszyniu. Część pomieszczeń zagospodaruje samorząd na sale sportowe i wielofunkcyjne. Prace potrwają dwa lata.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa dworca kolejowego Zbąszyń. W skład zamówienia wchodzi też opracowanie brakującej dokumentacji projektowej w zakresie wykonania aranżacji pomieszczeń parteru na cele samorządu.

Budynek zostanie poddany kompleksowej renowacji. Wykonana zostanie rekonstrukcja pierwotnych form profili m.in. gzymsów, balustrad. Zmieni się zagospodarowanie wnętrz. Obiekt zostanie podzielony na trzy segmenty o niezależnej funkcji. W centralnym segmencie zaplanowano obsługę pasażerów – założono przywrócenie historycznej lokalizacji poczekalni dworcowej z przyległymi pomieszczeniami kas wraz z zapleczem socjalnym dla kasjerów. Zaprojektowano toalety, pokój dla opiekuna, wewnętrzną rowerownię dostępną od strony peronów oraz lokale komercyjne dostępne z holu. Segmenty skrajne przewidziano na lokale komercyjne i pomieszczenia samorządu – zaplanowano zespół sal sportowo-wielofunkcyjnych z zapleczem. Na piętrze zaprojektowano lokale biurowe.

Termin składania ofert mija 14 października. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Dokumentacja ze wszelkimi zgodami powinna zostać przekazana w ciągu 36 tygodni od zawarcia umowy, a na całość prac przeznaczono 116 tygodni (nieco ponad dwa lata). Szacowana wartość zamówienia to 31,064 mln zł netto.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rusza przetarg na projekt dworca Łódź Kaliska

Przestrzeń

Rusza przetarg na projekt dworca Łódź Kaliska

Witold Urbanowicz 09 września 2020

Dworzec w Kobylnicy do remontu. 11 chętnych

Przestrzeń

Dworzec w Kobylnicy do remontu. 11 chętnych

Witold Urbanowicz 08 czerwca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5