Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Ostrołęka kupuje pięć autobusów MIDI

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2018-07-16 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ostrołęka kupuje pięć autobusów MIDI
fot. Briho, lic. CC BY-SA 3.0
Urząd Miasta w Ostrołęce rozpisał przetarg na pięć fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów miejskich o długości ok. 10 metrów. To już trzeci przetarg na tego rodzaju pojazdy.

Ostrołęka próbowała kupić wspomniane autobusy pod koniec zeszłego roku i w marcu tego roku. Za każdym razem żaden z producentów nie zdecydował się złożyć oferty.

Tym razem znów chodzi o pięć autobusów miejskich spełniających normę emisji spalin Euro 6, z silnikami przystosowanymi do zasilania biopaliwami. Pojazdy muszą mieć długość 9,5–10,5 metra. Muszą zmieścić minimum 61 pasażerów, a w pojeździe powinno się znaleźć jedno miejsce na wózek inwalidzki. 20 pasażerów powinno mieć możliwość podróżowania na miejscach siedzących.

Pojazdy powinny być niskopodłogowe, wyposażone w dwoje (1–2–0) lub troje (1–2–1 albo 1–2–2) drzwi. Te podwójne powinny mieć szerokość minimum 1100 mm, a pojedyncze – połowę tego. Ostrołęka życzy też sobie spełniania przez pojazdy odpowiednich wymogów jeśli chodzi o emisję dwutlenku węgla i związków azotu. Istotne jest też zmieszczenie się w maksymalnym zużyciu paliwa (36,7 l/100 km) i energii elektrycznej.

W konkursie ofert kluczowe znaczenie będzie miała cena (60 proc.). Poza tym decydować będą kryteria techniczne (25 proc.), rok produkcji pojazdów (10 proc. za 2019 r., jeśli pojazdy będą z 2018 r., nie otrzymają punktów), a także okres gwarancji na cały autobus wraz z wyposażeniem (5 proc. punktów jeśli producent zaproponuje minimum 60 miesięcy). Jeśli chodzi o kryteria techniczne to są trzy – materiał, z którego wykonano konstrukcję nadwozia, rodzaj zawieszenia przedniego i konstrukcja przedniego zderzaka.

Na oferty czekają w Ostrołęce do 21 sierpnia tego roku. Dostawę autobusów przewidziano najpóźniej na 29 czerwca przyszłego roku. To istotna zmiana w porównaniu z poprzednimi przetargami, bo wcześniej ostrołęccy urzędnicy dawali ewentualnym producentom ok. pół roku na dostawę pojazdów, co mogło mieć wpływ na brak ofert.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Ostrołęka bez ofert także na autobusy spalinowe

Komunikacja

Ostrołęka bez ofert także na autobusy spalinowe

Witold Urbanowicz 31 stycznia 2018

Ostrołęka kupuje nie tylko elektryki

Komunikacja

Ostrołęka kupuje nie tylko elektryki

Jakub Dybalski 04 grudnia 2017

Ostrołęka kupuje następne autobusy elektryczne

Komunikacja

Ostrołęka kupuje następne autobusy elektryczne

Jakub Dybalski 21 listopada 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5