Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Opóźnia się oddanie dworca w Pomiechówku. Od roku

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-07-21 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Opóźnia się oddanie dworca w Pomiechówku. Od roku
fot. Piotr Łapiński
Opóźnia się oddanie dworca w Pomiechówku. Od roku
Opóźnia się oddanie dworca w Pomiechówku. Od roku
Opóźnia się oddanie dworca w Pomiechówku. Od roku
Choć budowa nowego dworca systemowego w Pomiechówku miała skończyć się w I połowie zeszłego roku, obiekt wciąż jest ogrodzony i niedostępny dla podróżnych. Prace opóźniły się z powodu długiego oczekiwania na wykonanie nowego przyłącza elektroenergetycznego, co ostatnio często staje się zmorą wielu inwestycji. Budynek ma zostać udostępniony w najbliższych miesiącach.

W kwietniu 2019 r. PKP SA podpisały umowę z firmą Torpol na budowę dworca systemowego w Pomiechówku. Na prace, wyceniono 11,2 mln zł brutto, przeznaczono 50 tygodni. Termin ten minął w I połowie 2020 r.

Termin zakończenia prac był już kilkukrotnie przesuwany. Podróżni wciąż nie mogą korzystać z obiektu, choć – jak zaznaczają przedstawiciele PKP SA – prace zasadnicze zostały zakończone. – Oddanie dworca do użytku jest uwarunkowane koniecznością przeprowadzenia rozruchu i testów urządzeń, odbiorów technicznych i uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu, co było niemożliwe do czasu wykonania nowego przyłącza elektroenergetycznego do budynku dworca i podpisania umowy dystrybucyjnej z dostawcą energii, a czynności te zostały zrealizowane w terminie dłuższym, niż zakładaliśmy – mówi Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP SA. Za przyłącza odpowiada PKP Energetyka, która jednak podkreśla, że swoje zobowiązania wykonała zgodnie z umową i harmonogramem, a opóźnienia powstały nie po stronie spółki. 

Aktualnie wykonawca prowadzi konfigurację i testy wszystkich urządzeń, instalacji i systemów wykonanych w budynku. Trwają też odbiory techniczne. – Z uwagi na trwające rozruchy i testy urządzeń, będącą w toku procedurę uzyskania pozwolenia na użytkowanie oraz odbiory techniczne, otwarcie dworca dla podróżnych planowane jest w III kwartale br. – mówi Michał Stilger.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5