Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Olsztyn. Rozbudowa tramwaju po kontroli uprzedniej, ale na umowę poczekamy

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2021-03-05 14:05
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Olsztyn. Rozbudowa tramwaju po kontroli uprzedniej, ale na umowę poczekamy
fot. MJ
Zakończyła się kontrola uprzednia Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych przetargu na budowę nowej trasy tramwajowej w Olsztynie. Miasto ma w planach wydłużyć sieć tramwajową o ok. 6 km.

namy już wyniki zgłoszonego do kontroli uprzedniej przetargu na roboty dla rozbudowy olsztyńskiej sieci tramwajowej o kolejnych 6 km torowiska. – Kontrola uprzednia prezesa Urzędu Zamówień Publicznych zakończyła się wynikiem pozytywnym. Prezes UZP nie stwierdził naruszeń – informuje Marta Bartoszewicz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Olsztynie.

Miasto dokumenty do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych wysłało 26 stycznia. To ostatni formalny krok przed podpisaniem z wykonawcą umowy. Wybrana przez miasto oferta w przetargu konsorcjum firm Polimex i Trakcja opiewa na wartość nieco ponad 403 mln zł. Realizacja zadania ma potrwać ok. 26 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Przeszkodą w podpisaniu umowy jest jednak zaskarżenie wyroku Krajowej Izby Odwoławczej przez konsorcjum firm Mirbud i Kobylarnia, które jest następne w kolejności przetargowej punktacji. Skargę rozpatrzy Sąd Okręgowy w Warszawie.  – Skarga wpłynęła do XIII Wydziału Gospodarczego Odwoławczego i Zamówień Publicznych w dniu 26 lutego i termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony – czytamy w odpowiedzi.

O szczegółach pisaliśmy w innym artykule. Miasto zapowiada, że nie będzie ryzykowało przed wyrokiem sądu, mimo że prawo zezwala już w tym momencie na podpisanie umowy. Jednak za uchylony wyrok KIO oraz odszkodowanie dla wykonawców finansową odpowiedzialność ponosi wówczas miasto. – Na razie jednak nie zdecydujemy się na podpisanie umowy z wykonawcą, czekamy na decyzję sądu – wyjaśnia Bartoszewicz.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5