Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Od września metro szybciej i częściej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-07-03 08:55
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Od września metro szybciej i częściej
fot. Martyn Janduła
Jak informują przedstawiciele miasta, tabor i systemy sterowania ruchem na I linii metra są już gotowe do podniesienia prędkości pociągów z 60 km/h do 80 km/h. – Od kilku dni trwają już nocne testy bez pasażerów z prędkością 80 km/h. Z pasażerami metro z tą prędkością zacznie kursować od 1 września – informuje Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy. Zmiany umożliwią skierowanie do ruchu większej liczby składów.

Obecnie ruch pociągów na I linii metra odbywa się w oparciu o wskazania semaforów. Linia osiągnęła właściwie kres możliwości, jeżeli chodzi o częstotliwość – przed wakacjami na trasę wyjeżdżały 33 pociągi, które w godzinach szczytu kursowały co 2 minuty 30 sekund. Aby pociągi mogły jeździć częściej, konieczne są zmiany w systemie sterowania ruchu – podniesienie prędkości z 60 do 80 km/h, wyłączenie semaforów i przejście na zmodernizowany system SOP-2W jako podstawowy środek prowadzenia ruchu (w tej chwili jego wskazania mają charakter pomocniczy). System ten – z sygnalizacją kabinową – umożliwia prowadzenie pociągów w mniejszych odstępach niż wynika to z lokalizacji semaforów.

Jak informują przedstawiciele miasta, przygotowania do wdrożenia zmian w funkcjonowaniu I linii dobiegają końca. – Modernizacja systemu sterowania i pociągów zakończyła się w terminie (do wakacji) i od kilku dni trwają już nocne testy bez pasażerów z prędkością 80 km/h. Z pasażerami metro z tą prędkością zacznie kursować od 1 września – zapewnia Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent miasta.

Według naszych informacji zmiany – tak jak to było w przypadku centralnego odcinka II linii metra – będą wdrażane stopniowo (tj. rozszerzane o kolejne dni czy pory dnia). Od września jednak pociągi na I linii będą mogły kursować częściej. – W szczycie zwiększamy liczbę pociągów z 33 do 36 – informuje Jóźwiak.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Astaldi: O budowę tunelu pod Ursynowem jesteśmy spokojni

Przestrzeń

Astaldi: O budowę tunelu pod Ursynowem jesteśmy spokojni

Łukasz Malinowski 03 kwietnia 2016

Warszawska komunikacja przyspiesza

Komunikacja

Warszawska komunikacja przyspiesza

Witold Urbanowicz 26 grudnia 2015

Metro częściej, szybciej, bez semaforów. Trwają nocne testy

Komunikacja

Metro częściej, szybciej, bez semaforów. Trwają nocne testy

Witold Urbanowicz 14 lipca 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5