Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Od dostaw lodów po transport leków

Dalej Wstecz
Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2022-03-18 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Informacja prasowa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Od dostaw lodów po transport leków
fot. ASK NIERUCHOMOŚCI
Pojazdy umożliwiające transport w warunkach kontrolowanej temperatury odgrywają kluczową rolę w wielu łańcuchach dostaw.

Maszyny te służą do przewożenia łatwo psujących się towarów, które muszą być przechowywane w ściśle określonej temperaturze.

Chodzi głównie o żywność, począwszy od świeżych produktów po mrożone mięso, a także leki. Czasami chłodniami przewozi się nawet świeże cytrusy oraz warzywa prosto od rolników.

W przypadku transportu dalekobieżnego zazwyczaj wykorzystuje się zestaw: ciągnik siodłowy z naczepą chłodnią. Takie naczepy wyposażone są w różnego rodzaju systemy chłodnicze zasilane silnikami Diesla, bądź wykorzystują dwutlenek węgla (zarówno ciekły jak i w postaci suchego lodu) jako czynnik chłodzący.

Frederick Jones jest powszechnie uznawany za wynalazcę przenośnej jednostki chłodzącej. Pod koniec lat trzydziestych XX wieku zaprojektował urządzenie chłodzące przeznaczone dla ciężarówek przewożących łatwo psującą się żywność. Jones po uzyskaniu patentu na swój wynalazek rozpoczął współpracę z Josephem Numero.

Jones i Numero założyli firmę Thermo Control Co., znaną obecnie jako Thermo King Corp. Producent z siedzibą w Minnesocie nadal opracowuje systemy do transportu towarów w temperaturze kontrolowanej dla ciężarówek, przyczep, kontenerów morskich i wagonów kolejowych.

Amerykańskie firmy przewozowe dysponujące największymi flotami do transportu w warunkach kontrolowanej temperatury to Prime Inc., KLLM Transport Services, CR England, Stevens Transport i Swift Refrigerated.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5