Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Nowy przystanek Wrocław Szczepin z przesiadką na tramwaj z dofinansowaniem

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2018-05-23 13:39
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa PKP PLK i CUPT

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowy przystanek Wrocław Szczepin z przesiadką na tramwaj z dofinansowaniem
mat. UM Wrocław
PKP Polskie Linie Kolejowe usprawnią podróże koleją w aglomeracji wrocławskiej, a mieszkańcy Wrocławia zyskają lepszy dostęp do kolei dzięki budowie nowego przystanku Wrocław Szczepin. Rozbudowa wiaduktu nad ul. Długą zapewni lepszy i zintegrowany system komunikacji w mieście. CUPT podpisało właśnie umowę o dofinansowaniu unijnym.

Wrocławianie dzięki budowie nowego przystanku Wrocław Szczepin zyskają jeszcze lepszy dostęp do kolei. Przystanek będzie położony przy linii kolejowej na odcinku Wrocław Nadodrze – Wrocław Mikołajów, w pobliżu ul. Długiej. Podróżni wsiądą do pociągów z dwóch 200-metrowych peronów, wyposażonych w wiaty z siedzeniami, system dynamicznej informacji pasażerskiej, oświetlenie. Dojście do położonych na nasypie peronów zapewnią schody. Dla osób o ograniczonej mobilności będą także 2 windy. Nowy przystanek Wrocław Szczepin zapewni lepsze zintegrowanie kolei z transportem miejskim.Wiadukt z myślą o tramwaju

W ramach inwestycji zostanie przebudowany pobliski wiadukt kolejowy nad ul. Długą. Rozbudowa obiektu usprawni ruch drogowy w tej części miasta oraz umożliwi poprowadzenie planowanej w tym miejscu linii tramwajowej.

Poza budową nowego przystanku i modernizacją wiaduktu, PLK przebudują także ponad 1 km torów i sieci trakcyjnej. Wykonane zostaną również prace z zakresu zabudowy urządzeń i sygnalizacji, które zapewnią sprawne i bezpieczne prowadzenie ruchu pociągów w rejonie nowego przystanku i przebudowanego wiaduktu. Ponadto obszar Lokalnego Centrum Sterowania Wrocław Popowice zostanie powiększony o stację Wrocław Popowice oraz nastąpi rozbudowa funkcjonującego systemu przekazywania
informacji o przyjazdach i odjazdach pociągów na posterunkach Grabiszyn, Stadion, Wrocław Gądów i Wrocław Nadodrze.

Zadanie związane z rozbudową i przebudową infrastruktury kolejowej jest planowane do realizacji w latach 2018-2020. Dziś 23 maja 2018 r. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę o dofinansowanie inwestycji. Całkowita wartość projektu to blisko 51 mln zł brutto, z czego dofinansowanie UE wynosi ponad 34,8 mln zł.

Jednocześnie trwa powtórzony wspólny przetarg ogłoszony przez miasto i PKP PLK na budowę 3,8-kilometrowej trasy tramwajowej wzdłuż Popowickiej, Starogroblowej i Długiej wraz z budową nowego przystanku kolejowego Wrocław Szczepin. Więcej piszemy o tym tutaj.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódzkie zbuduje węzły przesiadkowe z ŁKA

Komunikacja

Łódzkie zbuduje węzły przesiadkowe z ŁKA

Kasper Fiszer 21 grudnia 2017

Wrocław: Rusza przetarg na tramwaj na Popowice oraz przystanek kolejowy

Przestrzeń

Wrocław: Rusza przetarg na tramwaj na Popowice oraz przystanek kolejowy

Witold Urbanowicz 17 listopada 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5