Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

MPK Kraków podaje Pesie rękę w sprawie dostaw nowych tramwajów

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Madrjas

Data publikacji:
2017-11-06 10:01
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MPK Kraków podaje Pesie rękę w sprawie dostaw nowych tramwajów
fot. MPK Kraków
W czwartek, 2 listopada upłynął wyznaczony Pesie przez MPK Kraków termin dostawy dokumentów niezbędnych do podpisania umowy na dostawy nawet 50 nowych tramwajów. Teraz producent otrzymał na to dodatkowy czas.

Bydgoska Pesa po wygraniu długiej batalii o prawo dostawy do 50 nowych tramwajów dla MPK Kraków przygotowuje się do podpisania umowy. Producent ma jednak problemy z gotówką, co powoduje, że musi wynegocjować z bankami odpowiedni kredyt. Dokumenty w tej sprawie muszą dotrzeć do MPK przed podpisaniem umowy.

Jak pisaliśmy tutaj, mimo że pierwotnie MPK Kraków dopuszczało możliwość zawarcia kontraktu nawet pod koniec roku, słysząc o problemach Pesy wyznaczyło krótszy termin – na 10 listopada. Dokumenty chciało jednak zobaczyć już 2 listopada. Pesie nie udało się jednak zawrzeć umowy z bankami w tym terminie.

MPK nie wykluczyło producenta z postępowania, a wyciągnęło do niego rękę. – Zgodnie z przepisami ustawy Prawo Zamówień Publicznych (art. 26 ust. 3) MPK SA w Krakowie w dniu 3 listopada 2017 roku przesłało do firmy Pesa Bydgoszcz wezwanie do złożenia dokumentu potwierdzającego, że wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu przetargowym, tj.: informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej posiadanie środków finansowych lub zdolności kredytowej w wysokości co najmniej 100 milionów złotych w terminie do 8 listopada – poinformował portal transport–publiczny.pl rzecznik MPK Kraków Marek Gancarczyk.

Jak dodaje, nie zmienił się wyznaczony przez krakowskiego przewoźnika termin podpisania umowy ramowej (obejmującej 50 tramwajów) wraz z umową realizacyjną pierwszej części zamówienia obejmującej dostawę 35 tramwajów, który w poprzednim wezwaniu został ustalony na 10 listopada.

Jak informuje nas dyrektor komunikacji Pesy Maciej Grześkowiak, producent finalizuje rozmowy z bankami i potwierdza wolę podpisania kontraktu. – Bardzo cieszy zrozumienie naszej sytuacji ze strony zamawiającego. Daje nadzieję na jeszcze lepszą współpracę w przyszłości – mówi przedstawiciel największego krajowego producenta taboru.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pesa: MPK Kraków próbuje nas wyeliminować

Prawo & Finanse

Pesa: MPK Kraków próbuje nas wyeliminować

Jakub Madrjas 27 października 2017

Bilet okresowy na krakowską komunikację w smartfonie

Mobilność

Bilet okresowy na krakowską komunikację w smartfonie

Redakcja 25 października 2017

Pesa: Jesteśmy zainteresowani umową na tramwaje dla Krakowa

Prawo & Finanse

Pesa: Jesteśmy zainteresowani umową na tramwaje dla Krakowa

Witold Urbanowicz 24 października 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5