Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro: Więcej ekranów informacji pasażerskiej na Świętokrzyskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-03-23 14:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro: Więcej ekranów informacji pasażerskiej na Świętokrzyskiej
fot. WU
Metro: Więcej ekranów informacji pasażerskiej na Świętokrzyskiej
Metro: Więcej ekranów informacji pasażerskiej na Świętokrzyskiej
Metro: Więcej ekranów informacji pasażerskiej na Świętokrzyskiej
Po trzech latach od uruchomienia II linii metra Metro Warszawskie uzupełniło ekrany informacji pasażerskiej na peronie I linii stacji Świętokrzyska. Przekręcono też parę ekranów w łączniku przesiadkowym, by informowały podróżnych o odjazdach pociągów na I linii.

W czasie budowy II linii metra i korytarza przesiadkowego z początku peronu stacji Świętokrzyska na I linii w kierunku Kabat zniknął ekran informacji pasażerskiej. Monitor, pomimo wzrostu znaczenia stacji i dużej liczby przesiadających się tutaj osób, jednak nie powrócił po otwarciu II linii. Stwarzało to sporą niedogodność dla pasażerów – najbliższe ekrany informacyjne znajdowały się bowiem dopiero w połowie peronu i były one zupełnie niewidoczne dla osób idących od strony łącznika. Szczęśliwie w tym tygodniu, po trzech latach od uruchomienia nowej linii, Metro wreszcie zamontowało ekran na początku peronu w kierunku Kabat. Dzięki temu pasażerowie przesiadający się z II linii po dojściu na peron I linii mogą szybko sprawdzić za ile przyjedzie pociąg i nie szturmować najbliższego składu.

Już wcześniej udało się poprawić informację w łączniku przesiadkowym. Projektanci nie pomyśleli o pasażerach przechodzących z II linii na I linię – w korytarzu znajdowały się bowiem aż cztery ekrany o odjazdach pociągów na II linii (po dwa na kierunek) i żaden dla I linii. Ostatecznie dwa ekrany na dolnym poziomie zostały obrócone o 180 stopni i wskazują odjazdy I linii.

Bez odpowiedzi pozostaje pytanie, ile czasu zajmie Zarządowi Transportu Miejskiemu poprawienie błędnych informacji na nowej linii, kierujących niekiedy do złych wyjść. Jak pisaliśmy, ZTM – pomimo wcześniejszych kilkukrotnych zapowiedzi zmian – teraz przeprowadzają kolejną już analizę oznaczeń. Ta dopiero ma określić „dalszy kierunek działań”.

Ciekawe projekty w zakresie informacji pasażerskiej zostaną zrealizowane z budżetu obywatelskiego. ZTM planuje wykonanie koncepcji systemu wyświetlaczy na stacjach metra, informujących o czasie do odjazdu komunikacji naziemnej. Tablice takie miałyby pojawić się nad wejściami oraz na peronach stacji Ratusz i Słodowiec.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5