Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Metro: Siedem Inspiro z dopuszczeniem, w tym jeden nowy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2014-04-01 14:55
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro: Siedem Inspiro z dopuszczeniem, w tym jeden nowy
fot. WU
Wczoraj (31 marca) do ruchu w warszawskim metrze dopuszczony został siódmy skład Siemens Inspiro – nr 55. Tym samym na linię wyjechać może więcej nowych składów, niż jeździło przed listopadową awarią. – Generalnie jeżdżą dobrze, choć oczywiście cierpią na choroby wieku dziecięcego – mówi Krzysztof Malawko, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego.

Pierwsze dwa pociągi Siemens Inspiro zaczęły wozić pasażerów 6 października 2013 r. Przed listopadową awarią w ruchu było sześć nowych składów (nr 43, 44, 51, 52, 53 i 54). Po tym jak 17 listopada 2013 r. w jadącym składzie pojawił się dym i błyski podjęto decyzję o zawieszeniu ich kursowania. Przyczyną zdarzenia było odkręcenie się ślizgu odbieraka prądu (zawiniło mocowanie). W wyniku tego doszło do zwarcia i łuku elektrycznego. To doprowadziło do wysokiej temperatury pod pudłem wagonu i błysków. Wysoka temperatura spowodowała zajęcie się gumowej poduszki powietrznej zawieszenia drugiego stopnia, co skutkowało pojawieniem się intensywnego dymu.

Zgodnie z rekomendacjami producent zmienił sposób mocowania ślizgu. Pociągi te stopniowo są przywracane do ruchu od soboty 26 marca. Wczoraj (31 marca) do ruchu jako siódmy został dopuszczony skład nr 55, który wcześniej – przed awarią – nie jeździł. Od dzisiaj (1 kwietnia) wozi już pasażerów. – Z uwagi na liczbę prób przewidujemy włączanie mniej więcej jednego nowego składu tygodniowo – mówi Krzysztof Malawko, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego.

Dzisiaj do obsługi linii skierowanych było sześć składów Inspiro, w tym jeden jako rezerwa. – Generalnie jeżdżą dobrze, choć oczywiście cierpią na choroby wieku dziecięcego. Do tej pory [od ponownego włączenia do ruchu Inspiro] mieliśmy 5-6 zjazdów z koniecznością wysadzenia pasażerów – wylicza Krzysztof Malawko. Najczęstszą przyczyną zjazdów jest tzw. utrata kontroli drzwi (czyli np. maszynista ma informację o niedomkniętych drzwiach, choć – jak się okazuje po sprawdzeniu – wszystkie są zamknięte) i zdarza się też w innych typach taboru. – To są awarie, które nie zagrażają bezpieczeństwu – podkreśla rzecznik Metra.

– Jeżeli chodzi o skalę zjazdów, jest ona nieznacznie większa, ale jeżeli chodzi o generalną awaryjność nic nie wskazuje na to, żeby ich liczba miała odbiegać od normy tego pierwszego okresu wieku dziecięcego – przekonuje Malawko. Podwyższoną awaryjnością w pierwszym okresie funkcjonowania cechowały się też chociażby nowe pociągi rosyjskie, wprowadzone do ruchu w latach 2008-2009.

Przykładowo w piątek 28 marca zanotowano pięć problemów ze składami (nie wszystkie kończyły się wysadzeniem pasażerów), w tym jeden pociąg Inspiro. – Wszyscy, co zrozumiałe, teraz szczególnie obserwują Inspiro. Nie oznacza to, że tylko z tymi składami jest jakiś problem, a inne w ogóle się nie psują – zauważa Krzysztof Malawko.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
 Inspiro wozi już pasażerów

Komunikacja

Inspiro wozi już pasażerów

Witold Urbanowicz 06 października 2013

Metro: Od niedzieli Inspiro zacznie wozić pasażerów

Komunikacja

Metro: Od niedzieli Inspiro zacznie wozić pasażerów

UM Warszawa 04 października 2013

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5