Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Mobilność

Metro: Inspiro nie otworzy już drzwi po złej stronie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-07-24 17:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro: Inspiro nie otworzy już drzwi po złej stronie
fot. WU
Siemens Mobility wyposaży pociągi metra Inspiro w system uniemożliwiający otwarcie drzwi po niewłaściwej stronie względem peronu na I linii. Prace potrwają do końca roku.

Przedmiotem zlecenia jest wykonanie i montaż systemu uniemożliwiającego otwarcie drzwi po niewłaściwej stronie w pociągach Inspiro w zależności od usytuowania peronu na I linii (SLP). Prace obejmą 35 pociągów.

Zamówienie będzie prowadzone w dwóch etapach. W I etapie założono przygotowanie dokumentacji wraz z uzyskaniem pozytywnej opinii jednostki notyfikowanej i montaż systemu w jednym składzie. W kolejnym etapie, po przeprowadzeniu szkoleń, system zainstalowany zostanie w pozostałych 34 pojazdach.

System SLP ma być aktywny wyłącznie na I linii. Na II linii systemem odpowiedzialnym za uniemożliwienie otwarcia drzwi po niewłaściwej stronie musi pozostać system SOP3.

W postępowaniu wystartowała jedynie firma Siemens Mobility, czyli producent pojazdów, z ofertą na 2,287 mln zł brutto, co mieści się w założeniach finansowych Metra, które przeznaczyło na ten cel 2,337 mln zł brutto. Metro tę ofertę zaakceptowało. Prace mają zostać przeprowadzone do końca roku. Wcześniej w podobne systemy zostały wyposażone składy rosyjskie i Metropolisy – decyzja o ich zainstalowaniu zapadła po nielicznych przypadkach otwarcia drzwi przez maszynistę po niewłaściwej stronie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pierwsze Inspiro dla Sofii wyruszyło już z Nowego Sącza

Komunikacja

Pierwsze Inspiro dla Sofii wyruszyło już z Nowego Sącza

Witold Urbanowicz 26 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5