Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Metro na Wolę: Górczewskiej nie zamkną wcześniej niż w II poł. listopada

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-11-04 14:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro na Wolę: Górczewskiej nie zamkną wcześniej niż w II poł. listopada
Projekt antresoli stacji C6 Księcia Janusza
Wiadomo już, że nie uda się zamknąć Górczewskiej w terminie, który pojawiał się w mediach – czyli w długi weekend z 11 listopada. Wykonawca zachodniego odcinka II linii metra nie dysponuje jeszcze zatwierdzonymi projektami organizacji ruchu. – Po ich akceptacji musimy odczekać jeszcze siedem dni. Zmiany w organizacji ruchu są realne więc w II połowie listopada – mówi Anna Dudkiewicz, rzeczniczka wykonawcy, firmy Gulermak.

Budowa odcinak zachodniego II linii do stacji C6 Księcia Janusza będzie wiązała się ze sporymi utrudnieniami. W pierwszej kolejności ograniczenia zostaną wprowadzone na ulicy Górczewskiej w związku z budową dwóch stacji – C6 Księcia Janusza i C7 Młynów. W rejonie tej pierwszej, na odcinku między wjazdem do centrum handlowego Wola Park a ulicą Deotymy, Górczewską będzie mogła przejeżdżać wyłącznie komunikacja miejska. Natomiast budowa stacji Młynów wymusi zamknięcie tej ulicy na całej szerokości między Sokołowską i Płocką. Objazd autobusów zostanie poprowadzony Elekcyjną, Wolską, Kasprzaka i Towarową.

Wprowadzenie zmian i rozpoczęcie budowy stacji jest zależne od uzyskania przez wykonawcę akceptacji projektów organizacji ruchu. – Wykonawca nie złożył jeszcze poprawionej organizacji ruchu – mówi Tomasz Kunert z biura prasowego miasta. Przedstawiciele wykonawcy informują jednak, że uwzględniono sugestie i uwagi.

Na razie można wykluczyć pojawiający się w mediach termin długiego weekendu z 11 listopada. – Wynika to chociażby z logistyki. Od dnia zatwierdzenia projektu organizacji ruchu trzeba odczekać 7 dni. Nawet jeśli byśmy uzyskali akceptację w poniedziałek, czego się nie spodziewamy, to nie będzie możliwości wprowadzenia zmian w organizacji ruchu w weekend 11-13 listopada – mówi Anna Dudkiewicz, rzeczniczka wykonawcy, firmy Gulermak. Jak dodaje, realnym terminem jest II połowa listopada.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Remont tramwajów na Obozowej znowu przesunie się?

Przestrzeń

Warszawa: Remont tramwajów na Obozowej znowu przesunie się?

Witold Urbanowicz 03 listopada 2016

Metro na Chrzanowie z dwoma węzłami jak na Młocinach?

Przestrzeń

Metro na Chrzanowie z dwoma węzłami jak na Młocinach?

Witold Urbanowicz 02 listopada 2016

Metro na Chrzanowie oszczędnie. Co to oznacza?

Przestrzeń

Metro na Chrzanowie oszczędnie. Co to oznacza?

Witold Urbanowicz 31 października 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5