Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Medcom napędza Solarisa

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2018-03-22 07:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Medcom napędza Solarisa
fot. Medcom
W ubiegłym miesiącu Medcom wyprodukował 150. napęd do autobusów elektrycznych, a do końca roku chce tę liczbę jeszcze podwoić. Dzięki współpracy z firmą Solaris Medcom należy w tym momencie do ścisłej czołówki największych producentów napędów do e-busów w Europie.

Pod względem liczby już wyprodukowanych urządzeń i aktualnie realizowanych kontraktów, polski producent wyprzedził takie firmy jak Volvo czy ABB. Autobusy elektryczne wyposażone w rozwiązania Medcom poruszają się już w kilkunastu miastach w Polsce, a także kilku krajach europejskich, w tym m.in. w Niemczech, Włoszech, Rumunii, Belgii, Hiszpanii, Francji oraz w państwach skandynawskich. Produkty dla autobusów elektrycznych stanowią około 10 proc. sprzedaży Medcom na rynku pojazdów elektrycznych, pozostałe 90 proc. to głównie kontrakty tramwajowe i kolejowe.

– Oferujemy energoelektronikę dla wszystkich pojazdów elektrycznych w transporcie publicznym, a przede wszystkim dla pojazdów szynowych. Rynek autobusów elektrycznych rośnie jednak bardzo szybko i dlatego staje się coraz atrakcyjniejszy. E-busy rozszerzyły portfel naszych projektów, co daje ogromną szansę na szybszy rozwój i dywersyfikację zamówień. Medcom jest obecny na pięciu kontynentach i w ponad 30 krajach, dlatego w naturalny sposób poszukujemy nowych rynków zbytu i alternatywnych kanałów sprzedaży. Aktywizujemy się w krajach, gdzie jesteśmy już rozpoznawalni dzięki zrealizowanym wcześniej projektom kolejowym czy tramwajowym. Zabiegamy o kontrakty, budujemy rynek zbytu i zbieramy deklaracje zakupowe, a pierwsze samodzielne kontrakty autobusowe już realizujemy, m.in. w Stanach Zjednoczonych i Turcji – mówi Piotr Wroński, wiceprezes zarządu Medcom.

Medcom rozpoczął prace nad własnym napędem autobusowym w 2013 roku, bazując na doświadczeniach w produkcji napędów do innych typów pojazdów elektrycznych. Pierwszy seryjny produkt tego typu dla e-busów opuścił warszawską fabrykę w roku 2014. Teraz polski producent oferuje całą gamę rozwiązań dla europejskiego rynku autobusowego – napędy dla układów z silnikiem centralnym oraz silnikami w piastach, falowniki napędowe zintegrowane z przetwornicami pomocniczymi w technologii węglika krzemu (SiC) oraz ładowarki baterii do e-busów i stacje ładujące.

– W ubiegłym roku dostarczyliśmy do Jaworzna pierwsze w Polsce ładowarki wyprodukowane przy użyciu komponentów z węglika krzemu (SiC), a więc w technologii, którą rozwija na świecie tylko kilka firm i nie każda może pochwalić się wdrożeniami. Na europejskim rynku konkurujemy nie tylko innowacyjnością, ale przede wszystkim dobrymi jakościowo produktami o ponadprzeciętnych parametrach w zakresie efektywności, sprawności energetycznej a także niezawodności, która ma ogromne znaczenie dla przewoźników. Po pierwszych kilku latach eksploatacji nasze urządzenia są bardzo chwalone za wysoką niezawodność – mówi przedstawicielka firmy, Joanna Nichthauser.

W 2017 Medcom zakończył rozbudowę zakładu produkcyjnego, dzięki czemu może podwoić moce produkcyjne. Tylko w 2018 roku firma chce stworzyć kilkadziesiąt nowych stanowisk pracy – głównie dla techników montażystów.

O tym, kto dostarcza napędy dla elektrobusów w Europie przeczytasz tutaj.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kto dostarcza napędy do elektryków w Europie?

Komunikacja

Kto dostarcza napędy do elektryków w Europie?

Łukasz Malinowski 06 marca 2018

Jaworzno. Pierwsze autobusy od Solarisa już są

Komunikacja

Jaworzno. Pierwsze autobusy od Solarisa już są

Jakub Dybalski 07 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5