Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Lublin przygotuje projekty węzłów przesiadkowych i przystanków

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-04-11 08:59
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lublin przygotuje projekty węzłów przesiadkowych i przystanków
fot. Martyn Janduła
Przedmiotem toczącego się w Lublinie przetargu jest przygotowanie dokumentacji projektowej dla budowy, modernizacji przystanków i węzłów przesiadkowych. Lublin, który stara się o środki unijne, zakłada, że inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu czterech lat.

W sumie część dotycząca węzłów przesiadkowych obejmuje osiem zadań. Węzły przewidziano przy ul. Żeglarskiej, ul. Józefa Franczaka Lalka – w rejonie granicy miasta, al Kraśnickiej, ul. Granitowej, ul. Zbożowej, ul. Osmolickiej i ul. Abramowickiej (dla tej ostatniej lokalizacji powstał już projekt, teraz ma on zostać uwzględniony w dokumentacji środowiskowej). Ponadto przy istniejącej pętli przy skrzyżowaniu ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Grenadierów przewidziano parking przesiadkowy Park&Ride.

Przewidziano też szereg zadań związanych z przebudową zespołów przystanków. Chodzi o przystanki w rejonie ul. Związkowej, Poczekajki, ronda Dmowskiego, ul. Mickiewicza, Dworca Głównego PKP – ul. Kunickiego i Turystycznej – przystanku kolejowego Lublin Zadębie. Ponadto przewidziano remont ul. Wygodnej oraz przebudowę przyległych dróg w niezbędnym zakresie i budowę infrastruktury przystankowej i około przystankowej.

Termin składania ofert mija 14 kwietnia. O wyborze zadecydują cena (60%) oraz doświadczenie projektanta drogowego (40%). Zamawiający oczekuje, że projekty budowlane, wykonawcze, studia wykonalności i inne dokumenty będą gotowe do końca 2018 r. Wykonawca będzie odpowiedzialny także za nadzór autorski – roboty przewidziane są w okresie do czterech miesięcy od podpisania umowy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Obiecujący początek miejskiej kolei we Wrocławiu [zdjęcia]

Komunikacja

Obiecujący początek miejskiej kolei we Wrocławiu [zdjęcia]

Michał Szymajda 10 kwietnia 2017

Pobiedziska z węzłami przesiadkowymi

Przestrzeń

Pobiedziska z węzłami przesiadkowymi

Witold Urbanowicz 13 lutego 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5