Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Wolsztyn z nowym centrum komunikacyjnym

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2021-09-08 17:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wolsztyn z nowym centrum komunikacyjnym
fot. fb Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Wolsztyn z nowym centrum komunikacyjnym
Wolsztyn z nowym centrum komunikacyjnym
Wolsztyn z nowym centrum komunikacyjnym
Wolsztyn oficjalnie otworzył nowy dworzec kolejowy połączony z dworcem autobusowym. Na miejscu znajdziemy poczekalnię, kasy biletowe, a także punkt informacji turystycznej. Dodatkowo znalazło się także miejsce na małą salę kinową. Inwestycja kosztowała prawie 13 milionów złotych.

Zwiększa się liczba zmodernizowanych dworców kolejowych w Wielkopolsce. Po Lesznie, czy Wągrowcu, kolejnym miastem, które może cieszyć się ze zmodernizowanego dworca jest Wolsztyn. Do tej pory kojarzony głównie z parowozami, teraz może być rozpoznawalny także przez pryzmat nowego węzła integracyjnego. Nowy dworzec kolejowy jest połączony z dworcem autobusowym, co zdecydowanie ułatwi przesiadki podróżującym do Leszna, Poznania czy Zbąszynka.

Nowy dworzec to oczywiście budynek wraz z poczekalnią, kasami biletowymi, a także punktem informacji turystycznej. Na części autobusowej mamy zadaszone perony, elementy małej architektury jak ławki czy kosze, a także nowe oznakowanie. W środku dworca znalazły się także ekrany informacji pasażerskiej, a także mała sala kinowa, gdzie podczas otwarcia wyświetlono film dokumentujący przemianę wolsztyńskiego dworca.

Budowa kosztowała prawie 13 milionów złotych, z czego ponad 4 miliony zostały dorzucone z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Do Wolsztyna kursują pociągi Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, co zapewnia miastu, a także powiatowi bardzo dobry dojazd do Poznania. Dodatkowo z Wolsztyna można się dostać do Zbąszynka, a także Leszna

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5